23.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Vali Kaymak Tekkeköy Mağaralarında İncelemelerde Bulundu

  • 27 Eylül 2017
  • 0 YORUM
  • 153 KEZ OKUNDU
Vali Kaymak Tekkeköy Mağaralarında İncelemelerde Bulundu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın daveti üzerine Samsun Valisi Osman Kaymak Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisine yeni tesis kazandırma ve turizme yönelik çalışmalarını hızlandıran Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar alandaki çalışmalar ve projeler hakkında Samsun Valisi Osman Kaymak’a bilgiler aktardı. Tarihi M.Ö. 10 bin ila 60 Bin yıllarına dayanan arkeolojik alanı gezen Vali Kaymak yapılan çalışmaları beğenerek uygulanan projelere tam not verdi.

Vali Kaymak’tan Çalışmalara Tam Not

Tekkeköy Mağaralarını tüm dünyaya tanıtmak için çaba harcadıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İnsanlık tarihi kadar eskiye dayanan ve Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaralarını turizm merkezi yapma yolunda çalışmalarımıza ve projelerimize aralıksız devam ediyoruz. Arkeolojik alanda yapmış olduğumuz çalışmaları tanıtmak ve sayın valimiz ile paylaşmak adına bugün Samsun Valimiz Osman Kaymak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ve Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk ile misafirlerimizi tarihi alan içine yeni konuşlandırdığımız tesisimizde ağırladık. Alanı gezmeye gelen yerli yabancı misafirlerimizin vakit geçireceği kıl çadırlarımız, Türkiye’nin ilk ekolojik oyuncak müzesi, imitasyon müzesi ve alandaki çalışmalarımızı sayın valimiz ile tek tek dolaşarak çalışmalar ve projelerimiz hakkında fikir alışverişimde bulunduk. Yapılan çalışmalarımız ve projelerimiz valimizden ve misafirlerimizden tam not aldı. Çalışmalarımız tam manasıyla tamamlandığında buraya gelen turist sayısı üç dört katına çıkacak. Tarihin doğduğu kent Tekkeköy sloganıyla tanıtım çalışmalarımıza ve projelerimize aralıksız devam ederek ilçemizi bölgenin turizm merkezi haline getireceğiz. Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisini ziyaret eden ve alanda incelemelerde bulunan, çalışmalar hakkında bizlerle fikir alışverişinde bulunan Samsun Valimiz Osman Kaymak başta olmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ve Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk ile misafirlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Vali Kaymak Tekkeköy Mağaralarında İncelemelerde Bulundu başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Vali Kaymak Tekkeköy Mağaralarında İncelemelerde Bulundu ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ