24.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Vali Şahin Haziran Ayı Asayiş Raporunu Açıkladı

  • 16 Haziran 2016
  • 0 YORUM
  • 342 KEZ OKUNDU
Vali Şahin Haziran Ayı Asayiş Raporunu Açıkladı

Valim İbrahim ŞAHİN yaptığı açıklamasında, ”Kamu düzeninin sağlanması, genel sağlık, genel ahlâk ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silâh, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkımızın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla; Asayiş Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri (resmi ve sivil ekipler), Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 05.06.2016-12.06.2016 tarihleri arasında yapılan Adli ve Önleyici Polislik hizmetleri kapsamında;
10569 kişi, 2118 araç, 402 motosiklet ve 293 umuma açık istirahat ve eğlence yeri kontrol edilmiştir. 10291 kişinin GBT kaydı sorulmuştur. 66 aranan şahıs yakalanmıştır. 13 işyeri hakkında idari işlem yapılmıştır. 233 kişi hakkında Kabahatler Kanunu gereğince idari işlem yapılmıştır.
Ayrıca, yapılan çalışmalarda; Değişik çap ve markalarda 3 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet av tüfeği, 2 adet kurusıkı tabanca, 10 adet fişek, 5 adet av tüfeği fişeği, 1 adet sustalı, 28 adet bıçak, 134,74 gram esrar maddesi, 54 adet uyuşturucu (ecstacy) hap, 17,2 gram kannabinoid (bonzai) maddesi, 3 adet sahte 50TL, 3 adet sahte 100TL ve 110 adet kaçak sigara ele geçirilmiştir.
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus ve Güven Timlerinin polislik hizmetleri kapsamında; 1058 kişi kontrol edilmiş, 1058 kişinin GBT kaydı sorulmuş, 142 araç ile 54 motosiklet sorgulaması yapılmış, 13 aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca, yapılan çalışmalarda; 6 adet bıçak ele geçirilmiştir.
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması ve suçların meydana gelmeden önlenmesine katkı sağlanması amacıyla, şüpheli şahıs ve olaylar hakkında vatandaşlarımızca ücretsiz aranabilecek 155 Polis İmdat Hattı 24 saat halkımızın hizmetindedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü asayişe yönelik çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Operasyonlarda emeği geçen başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Vali Şahin Haziran Ayı Asayiş Raporunu Açıkladı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Vali Şahin Haziran Ayı Asayiş Raporunu Açıkladı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ