16.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Vali Şahin Öğrencilerle Birlikte Kahvaltı Yaptı

  • 04 Kasım 2016
  • 0 YORUM
  • 409 KEZ OKUNDU
Vali Şahin Öğrencilerle Birlikte Kahvaltı Yaptı

Vali İbrahim Şahin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsü içinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Karadeniz Yurt Müdürlüğünde kalan öğrencilerle kahvaltı yaptı.

Vali İbrahim Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile beraber Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Karadeniz Yurt Müdürlüğü yemekhanesinde öğrencilerle birlikte kahvaltı yaptı.

Kahvaltıda öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Bugün güzel bir başlangıca imza attık. Sizlerle Allah’ın verdiği nimetleri paylaştık. İnşallah bu birliktelik daha güzel bir şekilde devam edecek. Biz sizler için varız. Bizler, sizlerin içerisinde bulunduğu şartlara nazaran çok daha kötü koşulları yaşadık. Şükürler olsun, o şartlarda kendi üzerimize düşen görevlerin hakkını vererek bugünlere geldik. Daha iyi ve güzel bir Türkiye’de, daha sağlıklı şartların oluşmasında sizlerin katkıları olacağına inanıyoruz. Allah üzerinize düşeni de yerine getirebilecek güç, kuvvet versin. Aynı zamanda Allah sizlere zihin açıklığı verirken, sizleri insan yapan meziyetleri koruyabilecek irade versin. Bu gün siz sevgili gençlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu da paylaşarak, herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum, sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

Kahvaltıda öğrencilere hitaben Türkiye’nin konjonktür itibariyle kritik bir süreçten geçtiğini ve bu sebeple her bir bireye görevler düştüğünü vurgulayan Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Biliyorsunuz, özellikle FETÖ/PDY’nin (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) 15 Temmuz darbe girişimi ki, üzerinden biraz zaman geçince külleniyor. O nedenle belli aralıklarla gündemde tutmamız gerekiyor. Diğer taraftan da 30-40 yıldır Türkiye’nin kanayan yarası PKK terörü. İnşallah ülkemiz bu melanet ve musibetlerden kurtulacak, hem FETÖ’den, hem de PKK’dan. 2017’de inşallah temiz bir sayfayla dünya prömiyerine çıkacağız. Yakın zamanda Türkiye’de de vizyona giren Peygamber efendimizin çocukluk evresinin anlatıldığı filmin İranlı yönetmeni Mecit Mecidi’yi iyi tanırım. Bizi ziyarete geldi. O zamanın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısının senaryoyu okuması ve onaylaması kaydıyla bu filme ortak olmamız gerektiğini söylemiştim.

Şimdiki Cumhurbaşkanımız o zaman başbakandı. Bu konuyu kendisine arz ettim. 20 milyon dolarlık bir pay da verildi. Film 50 milyon dolara mal olacaktı. Mecit Mecidi ile bir nevi mutabakat metni de imzaladık. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı film senaryosuna 7-8 ay vakit ayırdı. Ancak senaryoda bazı kısımların sıkıntılı olabileceği söylendi. Bunun üzerine biz de çekincelerimizi kendilerine ilettik. Tabii sonuçta biz ortak olmayınca kendileri bu filmi çekti. Film ile ilgili farklı radikal eleştiriler ve yorumlar var. Ben sizlere ihtiyatlı davranılması gerektiğini en azından Diyanet İşleri Başkanlığımızın bize verdiği rapordan ötürü vurgulamak istiyorum. Yani böyle bir gündem var. Siz gençlerin de bu gündemi takip etmesinde fayda var. En azından duyarlı olmanız açısından bu konuya değinmek istedim.

Samsun ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde bir huzur ortamı var. Bu ortamın daim kılınmasında gençlerin dikkatli olması gerekiyor. Etrafınızda olup bitenleri sürekli gözlemleyin. Biraz daha eski tabirle mütecessis (meraklı) olun. Etrafınızdaki insanların kim olduğunu tanımaya çalışın. Çünkü kötü niyetli insanlar maalesef etrafımızda olup basit görünen ancak telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir. Onun için bu konularla ilgili sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bizler de size hayırlı işlerinizde her zaman destek vereceğiz. Emin olun, sizlerle beraber olduğumuzda çok mutlu oluyorum. Böyle pırıl, pırıl bir gençlik geliyor. Bazen hayal kırıklıkları ve ümitsizlik yaşıyoruz, ama sizleri gördüğümüzde o Ayet-el Kerim-e hep aklıma geliyor. ‘Mahzun olmayın, üzülmeyin. İnanıyorsanız, en üstünsünüz.’ Bizler inanıyoruz ve en üstünüz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Karadeniz Yurt Müdürlüğü içinde bulunan Model Uçak Yapımı ve Pilotaj Atölyesini gezen İbrahim Şahin, burada simülatörde uçak kullanarak öğrencilerin sorunlarını dinledi ve onlara tavsiyelerde bulundu. Son olarak 13 yaşındaki İHA (İnsansız Hava Aracı) pilotu Baha Alsoy model uçak ile küçük bir gösteri yaptı. Program toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Karadeniz Yurt Müdürlüğündeki programa ayrıca, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Kredi Yurtlar Kurumu Samsun İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Saral Sarıalioğlu ile öğrenciler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Vali Şahin Öğrencilerle Birlikte Kahvaltı Yaptı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Vali Şahin Öğrencilerle Birlikte Kahvaltı Yaptı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ