21.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Vali Şahin’den Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı

  • 26 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 345 KEZ OKUNDU
Vali Şahin’den Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Şahin’in Samsun Valiliği resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada “Gönüller arasında bağ kurarak toplum kültürünün gelişmesinde önemli bir rol oynayan tiyatro, eğitimiyle, sevgisiyle ve hoşgörüsüyle birleştirici bir güç olarak insanlık tarihinin en eski sanat dallarından birisidir.

İnsanlığa ait her duyguyu içinde barındıran sanat dallarından biri olan tiyatro; evrensel duygu ve düşüncelerin en anlamlı aktarma yollarından birisidir.

İnsan öyküsünü derinlemesine yansıtan, eğitici bir sanat dalı olan ve günümüzdeki sinema ve televizyonunun da temel dayanağı olan tiyatronun, geniş kitlelere tanıtılarak sevdirilmesi; toplumun eğitiminin, dilinin, kültürünün ve estetik duyarlılığının gelişmesi sürecine önemli katkı sağlar.

Kültürel gelişimin ve toplumsal kalkınmanın mihenk taşlarından olan tiyatronun gelişmesine ve sevdirilmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocularımızın, tiyatronun kitlelere sunulmasında çaba sarf eden tüm sanatçılarımızın, sahne emektarlarımızın ve tiyatroseverlerin ‘27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.” ifadeleri yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Vali Şahin’den Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Vali Şahin’den Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ