23.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Vali Şahin’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı

  • 17 Mart 2016
  • 0 YORUM
  • 328 KEZ OKUNDU
Vali Şahin’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Samsun Valiliği resmi internet sitesi üzerinden mesaj yayınladı.

Vali Şahin yayınladığı mesajda “Bu gün en anlamlı haftalardan birisi olan sevgi ve saygıyı en çok hak eden ‘Yaşlılar Haftası’nı kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Yaşlıların en değerli hayat rehberi olduğunu vurgulayan Samsun Valisi “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, tecrübesi ile bizlere yol gösteren en değerli hayat rehberimizdir.

Bugün hala millet olarak olayların üstesinden rahatlıkla gelebiliyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak, yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir.” ifadelerini kullandı.

Her Birey Yaşlanacağı Gerçeğini Unutmamalıdır

Vali Şahin “Yaşlılık dönemindeki büyüklerimize herkes tarafından saygı ve itibar gösterilmesi önemli görevlerimizdendir. Minnet ve şükran duygularımızı en üst seviyede ortaya koymamız gerekir. Onların toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara şükran ifadesi olacaktır.

Her birey, kendisinin de yaşlanacağı gerçeğini unutmamalıdır. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir.

Unutmamalıyız ki, kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımızın varlığı da bizim için o kadar önemlidir. Onların geniş ufukları, tecrübe ile kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler dileyerek saygı ve sevgilerimle ellerinden öpüyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Vali Şahin’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Vali Şahin’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ