27.05.2019 - Tekkeköy Gündem

Tekkeköy’de 86 Kök Kenevir Ele Geçirildi

  • 04 Ağustos 2017
  • 0 YORUM
  • 591 KEZ OKUNDU
Tekkeköy’de 86 Kök Kenevir Ele Geçirildi

Samsun İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda 236 adet kök kenevir bitkisi ve 6674 gram kubar esrar ele geçirildi.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada Kaçakçılık ve Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında adli makamlardan alınan arama kararlarına istinaden Tekkeköy, Bafra, 19 Mayıs ve Çarşamba’da operasyonlar gerçektirildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada “Tekkeköy Yağbasan Mahallesinde, 31 Temmuz Pazartesi günü, şüpheli M.Ş (1987 doğumlu-erkek) isimli şahsın ormanlık alanda kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu üzerine yapılan aramada, 26 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Kenevirler olay yerinde yakılarak imha edilmiştir. Şüpheli M.Ş. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Bafra-Çamaltı Mahallesinde, 01 Ağustos Salı günü, şüpheliler M.K. (1988 doğumlu-erkek) ve S.K. (1987 doğumlu-erkek) isimli şahısların bahçesinde kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu üzerine yapılan aramada; 36 kök kenevir bitkisi ve 6672 gram kubar esrar ele geçirilmiştir. Şüpheliler M.K. ve S.K. sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak Bafra T Tipi K.C.İ.K.’na teslim edilmiştir.

Tekkeköy Yaylageriş Mahallesinde, 01 Ağustos Salı günü, S.K. (1984 doğumlu-erkek) ve M.K. (1949 doğumlu-erkek) isimli şahısların evlerinin bahçelerinde keneviri bitkisi yetiştirdiği duyumu üzerine yapılan aramada, 15 adet kenevir tohumu, 2 gram kubar esrar ve 60 kök kenevir bitkisi ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Şüpheliler S.K. ve M.K. sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

19 Mayıs-Karagöl Mahallesinde; 02 Ağustos Çarşamba günü ormanlık alanda kenevir bitkisi yetiştirildiği duyumu üzerine yapılan aramada; 107 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Kenevirler olay yerinde yakılarak imha edilmiştir. Kenevir bitkisini eken fail ya da faillerin kimliğinin tespit edilmesi için araştırma ve soruşturmaya devam edilmektedir.

Çarşamba-Gökçeçakmak Mahallesinde, 03 Ağustos Perşembe günü, N.Ü. (1966 doğumlu-erkek) isimli şahısın bahçesinde kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu üzerine yapılan aramada, bakımı yapılmış 7 kök kenevir bitkisi ve 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli N.Ü. Cumhuriyet Savcısının talimatı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır. Aramada ele geçirilen ruhsatsız av tüfeği ile ilgili olarak 2521 sayılı kanuna muhalefet suçundan 500,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Tekkeköy’de 86 Kök Kenevir Ele Geçirildi başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Tekkeköy’de 86 Kök Kenevir Ele Geçirildi ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ