24.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Yapımı Tamamlanan Tren İstasyonları Açılıyor

  • 21 Temmuz 2016
  • 0 YORUM
  • 689 KEZ OKUNDU
Yapımı Tamamlanan Tren İstasyonları Açılıyor

Bir süredir yapımı devam eden Gar-Tekkeköy arası raylı sistem çalışmlarında yapımı tamamlanan kısımların açılmasına karar verildi. Gar durağından itibaren 4 durak daha Ağustos ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Ekim ayında Tekkeköy’e kadar olan tüm kısımların yolculara açılması açılması planlanan hatla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı, “Hızlı bir şekilde ilerleyen Gar – Tekkeköy hattı yapımını söz verdiğimiz Ekim ayına kadar tamamlayacağız. Çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Gar ile Mavi Işıklar Engelliler Eğitim Dinlenme Rehabilitasyon Merkezi arasında 4 istasyonumuzu da Ağustos ayı içinde vatandaşımızın hizmetine açma kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Çalışmaların aksaklık olmadan devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, “Güzergahın uzamasıyla birlikte sisteme ilave satın alınan Hafif Raylı Sistem araçlarının temini Ekim ayından başlanmak üzere ikişerli gruplar halinde Ocak ayına kadar tamamlanacak.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Yapımı Tamamlanan Tren İstasyonları Açılıyor başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Yapımı Tamamlanan Tren İstasyonları Açılıyor ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ