Tekkeköy Gündem

“Yeni Stadyumu Bu Ay Bitirmeyi Planlıyoruz”

Tekkeköy’de yapımı devam eden yeni stadyumda incelemelerde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, “Türkiye’nin bu son dönemde yapmış olduğu sportif altyapıyla ilgili en yakın ülke Amerika Birleşik Devletleri. Onun dışında Türkiye kadar yatırım yapmış başka bir ülke yok” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye’nin bu son dönemde yapmış olduğu sportif altyapıyla ilgili en yakın ülke Amerika Birleşik Devletleri. Onun dışında Türkiye kadar yatırım yapmış başka bir ülke yok.” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Tekkeköy’de 140 bin metrekarelik alanda inşa edilen yeni statta incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Bakan Çağatay Kılıç, stadın artık son aşamaya geldiğini belirterek, “Bu ay içerisinde bitirmeyi nasıl yapabiliriz onu görüştük. İnşallah en kısa süre içerisinde stadımızı bitirmiş olacağız. Şu an çevre düzenlemesiyle ilgili konulara biraz ağırlık verip, hızlandırmaya çalışıyoruz. En kısa sürede Samsunspor’umuz burada maçlarını yapacak” diye konuştu.