25.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Yılın İlk Otoshow Fuarı Tekkeköy’de Açıldı

  • 02 Eylül 2016
  • 0 YORUM
  • 389 KEZ OKUNDU
Yılın İlk Otoshow Fuarı Tekkeköy’de Açıldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından düzenlenen, ‘Samsun 2. Otoshow Fuarı’nın açılış törenine katıldı.

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat ALAGÖZ fuarın açılışında yaptığı konuşmasında, “Samsun’u ve Karadeniz Bölgesi’ni önemsiyoruz. Samsun’da ikinci kez otomobil fuarı düzenliyoruz. Samsun Otoshow Fuarı ile tüm Karadeniz bir hafta boyunca bu fuarı gezmek, görmek ve araba almak için Samsun’da olacak. Samsun’da çok değerli bir hafta geçirmeyi planladık. Bu otoshow fuarımızda 100 binleri burada buluşturacağız. Samsun Otoshow Fuarı, bu yılın sektördeki ilk fuarıdır. Fuar, Otomobil Distribütörleri Derneği ve Samsun Otomobil Yetkili Satıcıları Derneği iş birliğiyle hazırlandı. Bu fuarda birbirinden değerli hem üretici, hem ithalatçı markalar yerini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Vali İbrahim Şahin açılış törenindeki konuşmasında, “Öncelikle ilimizde ikincisi yapılan otoshow fuarına hepiniz hoş geldiniz. Bugün özellikle otomobillerdeki, standartların ve kalitenin artması hatta bir takım standartların neredeyse en basit otomobillerde bile yer alıyor olması bu işin ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkartıyor. Türkiye’deki kayıtlı otomobil sayısı 20 milyon 400 bine ulaşmış durumda. Bu, takdir edersiniz ki, çok önemli bir rakam. Son çıkan torba kanunla ortaya konan teşvik, yine sektörün canlandırılmasıyla ilgili bir çalışmadır. Bunu takdirle anmak gerekiyor. Kim otomobilini götürüp Makine Kimya Enstitüsü Kurumuna ve belirli yerlere teslim ediyorsa KDV’den muaf ve kanunun belirlediği miktarlarda ödemeler yapılıyor.

Diğer taraftan ilimizde raylı sistem çalışmaları devam ediyor ve en kısa zamanda TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ne kadar gelecek. Raylı sistemle buraya kadar geleceksiniz lastikli sistemle buradan gideceksiniz. İnşallah buraya gelen misafirlerimiz otomobil bağlantılarını burada yaparlar. İlimize açılan bu güzel fuar sadece Samsun’a hitap etmiyor. Bölgenin insanına da hitap ediyor. 2 yıl önceki ilimizde düzenlediğimiz fuara gelenlerin herhalde tamamı Samsun’dan değildi. Sadece Samsun’un etrafındaki illerden değil, Gürcistan’dan, Azerbaycan’dan, Rusya’dan ve farklı ülkelerden de misafirlerimiz olmuştu. Bu tarz fuarlar şehre bir dinamizm katıyor. Ama diğer taraftan da özellikle Samsun’da fırsat buldukça Organize Sanayi Bölgelerini geziyorum ve bu şehir ciddi anlamda yedek parça üretiyor ve katkı sağlıyor. Bu anlamda en büyük yurt dışı ihracat kalemimizi Almanya’ya yapıyoruz. Bunları yaparken de bir taraftan şehrin ekonomisine katkı sağlanıyor.

Biz kendi markamızı maalesef şu ana kadar yaratamadık. Özellikle kendi otomobilimiz olması gerekiyor. Şehrimiz alt yapısı itibariyle otomobil binmeye son derece elverişli bir şehirdir ama trafik kazaları konusunda biraz tedbirsiziz. Önümüzdeki günlerde Kurban Bayramımız var . O yüzden trafik kazası olmasın diye emin olun bizler diken üstünde duruyoruz. İnsanları uyarırken de son derece kırmayalım diye dikkatli davranıyoruz. Onun için Kurban Bayramında yolu kullanan değerli dostlara da buradan bir çağrı yapmak istiyorum; ‘Ne Olur, Trafik Kurallarına Uyun.’ Ben bu fuarı ilimize kazandıran tüm katılımcılara şükranlarımı iletiyorum. Teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu otoshow fuarının şehrimize, sektöre hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Samsun Valisinin konuşmasının ardında Samsun 2. Otoshow Fuarı’nın açılışı Valimiz Sayın İbrahim Şahin ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Açılış töreni sonrası beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Samsun 2. Otoshow Fuarı’nı gezen Vali İbrahim Şahin, fuarda sergilenen yeni teknoloji otomobilleri ile klasik araçları inceledi ve otomobiller hakkında yetkililerden bilgi aldı. Fuarda bir otomobil markasının gelecek vizyonundaki en önemli adımı temsil eden yeni modeli, ilk kez görücüye çıkarak  Samsun Valisi tarafından test edildi.

Fuar 02-07 Eylül tarihleri arasında açık olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Yılın İlk Otoshow Fuarı Tekkeköy’de Açıldı başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Yılın İlk Otoshow Fuarı Tekkeköy’de Açıldı ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ