Tekkeköy Gündem

Yılmaz “Atakum Canlandı, Sıra Tekkeköy’de”

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluş etkinlikleri kapsamında Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Hasan Özalban Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret etti.Samsun’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediye başkanı raylı sistemin Tekkeköy’ü canlandıracağını belirtti.

Yapılan çalışmaların şehrin güneye doğru gelişmesini sağladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı “Batı Park dediğimiz alanın karşısında bir köprülü kavşak yaptık. Bu kavşak yukarda Kalkanca tarafında binlerce konutun oluşmasına vesile oldu. Buralarda çok güzel yapılar yapıldı. Bu kavşakla birlikte şehir güneye doğru genişlemiş oldu. 30-40 bin kişilik bir nüfus orada yaşamlarını sürdürüyor.” dedi.

Raylı sistemin Atakum’u canlandırdığını belirten Yılmaz “Aynı zamanda Samsun’a kazandırdığımız raylı sistem projemiz Atakum’u canlandırdı, sıra Tekkeköy’de. Yaptığımız yatırımlar şehirde gelişimin önünü açıyor. Adım adım yaklaştığımız hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.