19.03.2019 - Tekkeköy Gündem

Yılmaz “Bize Yakışmayan Görüntülere İzin Vermeyelim”

  • 18 Nisan 2017
  • 0 YORUM
  • 219 KEZ OKUNDU
Yılmaz “Bize Yakışmayan Görüntülere İzin Vermeyelim”

Yaklaşan olimpiyatlar öncesinde özellikle çok yol güzergahları üzerindeki düzensiz görüntüleri engellemek için önemli çalışmalar yürütülüyor.

Samsun’u kente yakışır bir görünüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Her yönüyle büyük gelişim ve değişim mücadelesi veren şehrimize artık 3. Dünya ülkelerinden kalmış estetikten uzak ve bizi utandıran görüntüler yakışmıyor. Burası bizim evimiz. Nasıl biz evimizin içinde dağınık, kirli, göze hoş gelmeyen görüntülere tahammül edemiyorsak, kentimizde de artık böyle bize yakışmayan çirkinliklere izin vermemeli ve hep birlikte bununla mücadele etmeliyiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu’nun aldığı kararlar çerçevesinde yoğun bir çalışma başlattıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Ekiplerimiz, çevre ve görüntü kirliliği oluşturan tüm unsurları ortadan kaldırıyor. Şehre giriş çıkışı sağlayan doğu, batı ve güney ana arterlerdeki yol üzerinde bulunan ve düzensiz bir görüntü oluşturan reklam tabelalarını kaldırıyoruz. Kavşak ve yol kenarlarında çevre kirliliğine neden olan etkenleri temizleyip, peyzaj düzenlemeleriyle güzelleştiriyoruz. Sıvasız ve boyasız binaları tek tek tespit edip apartman, konut ya da işyeri fark etmez, buraların cephelerini düzenleyeceğiz.” diye konuştu.

Kente dışarıdan ilk defa gelen bir insanın ilk bakacağı şeyin karşılaştığı yapılaşmanın düzen ve görüntüsü olacağına dikkat çeken Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz “Biliyorsunuz Temmuz ayı içerisinde sporcu, spor adamı, gazeteci ve bunların ailelerinden oluşan binlerce misafiri ağırlayacağımız bir “İşitme Engelliler Olimpiyat”ına ev sahipliği yapacağız. Samsun turizminin ve ilçelerinin Dünya’ya tanıtımı için büyük fırsat olan bu organizasyon için kentimize gelen insanlar da ilk buna dikkat edecek. Bu önemli tanıtım fırsatını şehrimiz adına en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Bu nedenle kendimize olan saygımızın ve bilinçli birer vatandaş olma sorumluluğumuzun gereği olarak hemşerilerimden ricam bu konudaki hassasiyetimize destek olmalarıdır. Hep birlikte Samsunumuzu bize yakışan ve baktığımızda yüzümüzü güldüren bir çehreye kavuşturalım.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yorumlarınıza gerçekten oldukça değer veriyoruz ve belirli zaman aralıklarında asıl muhataplarına iletiyoruz.
Yılmaz “Bize Yakışmayan Görüntülere İzin Vermeyelim” başlığı altında yazacağınız tüm yorumlar Tekkeköy Gündem yayın ilkelerine uygunluğu kontrol edildikten sonra yayınlanır. Hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.

Yılmaz “Bize Yakışmayan Görüntülere İzin Vermeyelim” ile ilgili olmayan yorumlarınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ