Alkollü İçecek Pazarında Gelişen Trendler ve 2023-2029’a Kadar En Son Sektör Analizleri

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Pay, İş Dünyası, Önemli Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2029’a Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Alkollü İçecek Pazar Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Alkollü içecekler pazar büyüklüğü 2023’te 1.949,2 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Pazarın 2023’teki 2.134,8 milyar ABD dolarından 2029’a kadar 4.102,3 milyar ABD dolarına ulaşması ve 2023-2029 döneminde %9,78’lik bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor. 

Küresel Alkollü İçecekler Pazar Araştırması Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Alkollü İçecekler Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü etkenlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/107439

Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan Küresel Alkollü İçecek Pazarı raporu, sektör uzmanları ve önde gelen kanaat önderleri tarafından niteliksel ve niceliksel açıdan kapsamlı bir analizle tamamlanan kapsamlı birincil araştırmaların sonucudur. Bu yaklaşım, pazar ve sektör performansını daha derinlemesine incelemeyi amaçlamaktadır. Rapor, pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyüme gibi geçmiş ve tahmini verileri kapsayan mevcut pazar senaryosuna kapsamlı bir genel bakış sunuyor.

Ayrıca rapor, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını etkileyen ve rekabet ortamını şekillendiren temel faktörlerin ayrıntılı bir incelemesini sunuyor. İşletmelere pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında net bir anlayış sunarak bilinçli karar almayı kolaylaştırır. Ayrıca rapor, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler yalnızca tüketicinin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebinin şekillenmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Büyümenin Etkenleri:

Çin, Hindistan, Singapur ve Endonezya gibi gelişmekte olan çeşitli ekonomilerde, işgücündeki genç yetişkinlerin sayısının artması nedeniyle alkollü içeceklere yapılan harcamalar daha hızlı artıyor. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) göre bazı ülkelerde alkol alımlarında hafif bir artış gözlendi. İngiltere’de Nisan-Ekim 2020 döneminde toplam alkollü içecek vergisi gelirlerinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %4,5 oranında artış yaşandığı belirtildi. Ayrıca tüketicilerin içki içme sıklığının da arttığı gözleniyor. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) göre 2021’de 11 ülkede bireylerin %43’ünde içki içme sıklığında artış görüldü.

Başlıca Alkollü İçecekler Pazarı Piyasa raporunda yer alan önemli oyuncular arasında şunlar yer alıyor:

 • Anheuser-Busch Inbev (BUD) (Belçika)
 • Asahi Grubu (Japonya)
 • Bacardi (Bermuda)
 • Kahverengi Forman (ABD)
 • Carlsberg (Danimarka)
 • Constellation Markaları (ABD)
 • Diageo (İngiltere)
 • Heineken (Hollanda)
 • Pernod Ricard (Fransa)
 • Suntory (Japonya)

Teklif Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/107439

Alkollü İçecekler Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Alkollü İçecek Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının oldukça kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm, farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2029’a kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Alkollü İçecekler Piyasası Sektörü Rekabet Analizi:

 • Ocak 2022 –  Önemli bir alkollü içecek üreticisi olan Constellation Brands, Inc., FRESCA markasını FRESCA’nın üretimi, dağıtımı, lansmanı ve pazarlanması yoluyla alkollü içecek endüstrisine getirmek için ABD’deki Coca-Cola Company ile marka yetkilendirme anlaşması imzaladı. Tamamen yeni, farklı alkollü içki bazlı, içime hazır kokteyller karıştırıldı. Anlaşma, Constellation Brands, Inc.’in farklı alkol bazları, daha fazla tat ve işlevsel faydalar dahil olmak üzere farklı tüketici değeri önerileri sunarak premium portföyünü genişletmesine olanak tanıdı. 
 • Haziran 2022 –  Bacardi Limited, Batı Avrupa’da öncü profesyonel Tails kokteylleri yelpazesini yeni kokteyllerle genişletti. Bu genişletilmiş çağdaş ve klasik kokteyl yelpazesi, iki yeni eklemeyle birinci sınıf markaları içeren bir Bacardi portföyü kullanılarak hazırlanmıştır: Bacardi rom ile hazırlanan rom punç ve DEWAR’ın harmanlanmış Scotch viski ile hazırlanan viski ekşisi.

Bu Raporun Yanıtladığı Temel Sorular:

(1) Alkollü İçecekler Pazarına yeni girenler için büyüme fırsatları nelerdir?

(2) Alkollü İçecekler Pazarında faaliyet gösteren lider oyuncular kimlerdir?

(3) Katılımcıların Alkollü İçecekler Pazarındaki paylarını artırmak için benimseyebilecekleri temel stratejiler nelerdir?

(4) Alkollü İçecekler Pazarında rekabet durumu nedir?

(5) Alkollü İçecek Pazarının büyümesini etkileyebilecek yeni ortaya çıkan trendler nelerdir?

(6) Gelecekte hangi ürün tipi segmenti yüksek CAGR sergileyecek?

(7) Alkollü İçecekler Pazarında hangi uygulama segmenti önemli bir paya sahip olacak?

(8) Üreticiler için hangi bölge kazançlı?

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/107439

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Şeritler – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar