Başarı Ekimi: Ticari Tohum Piyasasına Kapsamlı Bir Bakış

Küresel nüfusun 2050 yılına kadar 10 milyarı geçmesi bekleniyor; bunun küresel Ticari Tohum Piyasası için iyiye işaret olması bekleniyor. Fortune Business Insights’ın  yeni bir araştırması , artan nüfusun gıda talebini artıracağını ortaya koyuyor  . Çalışmanın başlığı “ Ticari Tohum Piyasası : Küresel Pazar Analizi, İçgörüler ve Tahminler, 2018 – 2025.Araştırmaya göre küresel ticari tohum pazarı, 2017’de 40,70 milyar ABD dolarından 2025’e kadar 61,32 milyar ABD dolarına ulaşacak ve %5,8’lik bir yıllık bileşik büyüme oranı umut verici olacak.

Artan sanayileşme, gelişmekte olan ülkelerde ekilebilir arazileri azaltarak mahsul üretimini olumsuz yönde etkiliyor. Ancak devlet desteği ve modern tarım teknikleri konusundaki farkındalığın artmasıyla çiftçilerin ürün verimini artırmaları mümkün. Hükümetlerin gerçekleştirdiği bu tür girişimler küresel Ticari Tohum Pazarını yönlendiriyor. Ek olarak, mahsul üreticileri ticari tohum üretimini teşvik etmek ve bunun sonucunda sorunsuz üretim döngüsü ve kusursuz mahsul yönetimini sağlamak için giderek artan sübvansiyonlar alıyor. Mahsul üretiminin düşük başlangıç ​​maliyeti sayesinde pürüzsüz bir arz-talep dengesi oranı korunuyor ve bu da pazarın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümesine yol açacak.

Kapsanan Önemli Şirketler 

 • Syngenta AG
 • Bayer CropScience (Monsanto)
 • DowDuPont
 • Sakata Tohum Şirketi
 • Limagrain Grubu
 • Kara O’lakes
 • KWS SAAT SE
 • Nufarm
 • Adama Tarımsal Çözümler
 • Takii & Co. Ltd.
 • Diğer oyuncular


Örnek PDF’yi Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/commercial-seed-market-100078

Ticari tohumlara olan talebi artıran bir diğer önemli faktör, çiftçilerin daha iyi mahsul üretimi için biyoteknolojik veya hibrit mahsuller kullanmaya teşvik edilmesidir. Bu, mahsul verimini artırmanın modern yolları konusunda çiftçiler arasında farkındalığı yaymak için yürütülen çeşitli girişimler sayesinde mümkün oldu. İleri teknolojiler kullanılarak yetiştirilen mahsuller hem böceklere hem de abiyotik strese dayanıklıdır. Yenilikçi tarım uygulamalarının giderek daha fazla benimsenmesi, küresel Ticari Tohum Pazarının büyümesine yol açacak.

Ticari Tohumlara Talebi Artırmak İçin Yüksek Verimli Mahsullerin Kullanımının Artırılması

İnsanların artan harcanabilir gelirinin, kaynakların dizginsiz tüketiminin artmasına yol açması bekleniyor. Bu, çiftlik tohumu muadillerine kıyasla mahsul verimini artırmak için ticari tohumlara olan talebi daha da artıracaktır. Moleküler biyolojinin gelişmesiyle birlikte bitkilerin genetik kodlarının haritalanması daha hızlı ve daha ucuz hale geldi. Bu gelişmelerin ticari tohum üretimini artırması muhtemeldir.

Öte yandan, guar, lif kenevir, cuphea, plantago, ayçiçeği, şeker pancarı, aspir, patates, kolza tohumu, mısır, jojoba, manyok, palmiye yağı ve bezelye gibi başlıca endüstriyel ürünler için belirlenen düşük marjlar, sektör için zorluk yaratabilir. Daha fazla pazar geliri elde etmek için Ticari Tohum Pazarı. Yine belirli mahsullerin ticaretine yönelik hükümet düzenlemeleri de Ticari Tohum Piyasasını engelleyebilir. Bu durum, neonikotinoidlere uygulanan mevcut yasağın da eklenmesiyle, tahmin dönemi boyunca ticari tohum üretimini engelleyebilir. Bununla birlikte, yüksek verimli mahsullerin artan uygulaması, küresel Ticari Tohum Piyasası için muhtemelen iyiye işaret olacaktır.

Pazarı Güçlendirmeye Yönelik İyileştirilmiş Kaliteli Tohumlara İlişkin Tanıtım Faaliyetleri

Ürünlerin bitki koruma konusunda artan direnci gelecekteki pazarı zorlayabilecek olsa da, tohum işlemenin düşük maliyetli bir bitki koruma çözümü sağlaması uzun vadede daha iyi büyüme fırsatları yaratacaktır. Mahsul segmentine göre meyve ve sebze tohumu segmentinin, insanlar arasında sağlık bilincinin artan popülaritesi ve çiftlikteki taze meyve ve sebzelere olan talebin artması nedeniyle tahmin dönemi boyunca büyük gelir elde etmesi öngörülüyor. Yeni hibrit sebze tohumu çeşitlerinin geliştirilmesinin de önümüzdeki yıllarda daha hızlı bir büyümeye sahne olması bekleniyor.

Çiftçiler arasında iyileştirilmiş tohum kullanmanın avantajları konusunda artan farkındalık, pazarın Asya Pasifik’te büyümesine yardımcı oluyor. Bunun, hükümet desteği ve iyileştirilmiş kaliteli tohumların kullanımını teşvik eden girişimlerle birleştiğinde, Asya Pasifik’teki küresel Ticari Tohum Pazarını harekete geçirerek burayı pazardaki en hızlı büyüyen bölge haline getirmesi bekleniyor.

Raporu Satın Almadan Önce Bilgi Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/commercial-seed-market-100078

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar