Domates Tohumu Pazar Büyüklüğü, Payı, Arz, Talep, Segmentler ve Tahmin 2030

Küresel domates tohumu pazarının büyüklüğünün tahmin dönemi boyunca önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu büyüme, dünya çapında mutfak amaçlı artan domates tüketimine ve besleyici salata ve soslara olan talebin artmasına bağlanabilir. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından “Domates Tohumu Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstri Analizi, Türe Göre (Büyük Domates Tohumu, Kiraz Domates Tohumu), Özelliğe Göre (Hibrit, Açık Tozlaşan Çeşitler),” başlıklı son raporunda yayınlanmaktadırUygulamaya Göre (Açık Tarla, Korumalı Ekim) ve Bölgesel Tahmin, 2023-2030.”

Küresel salgının (COVID-19) yaygın etkisi, benzeri görülmemiş kayıplarla karşı karşıya olan birçok ekonomide hissedildi. Devlet kurumlarının yeni koronavirüsün yayılmasını engellemek için duyurduğu karantina nedeniyle birçok sektör sıfır operasyonel faaliyetle durma noktasına geldi. Bununla birlikte, hükümetin ve endüstrilerin ortak çabasının ekonomiyi yeniden rayına oturtması ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlatılmasına yardımcı olması bekleniyor. 

Domates dünya çapında yaygın olarak yetiştirilen ürünlerden biridir. Nispeten kısa yetiştirme süresi ve yüksek verim, yetiştiriciler arasında domates tohumlarına olan talebi artırmaktadır. Vitaminler, diyet lifleri, mineraller ve amino asitler açısından zengin olması gibi sağlık açısından pek çok faydası nedeniyle insanlar tarafından yıl boyunca yaygın olarak tüketilmektedir.

Örnek Rapor İsteyin

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/tomato-seed-market-103199

Rapor Neleri İçeriyor?

Küresel domates tohumu pazarı raporu, büyümeyi etkileyecek temel faktörler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niceliksel ve niteliksel analizini içermektedir. Ayrıca rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere de ışık tutuyor. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve 2022 ile 2029 yılları arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları ve işbirliklerini duyurmak için onların benimsediği stratejileri içerir. Önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve sektör gelişmeleri hakkında bilgi elde etmek için PESTEL ve SWOT analizi gibi araştırma metodolojileri.

İtici Faktörler

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Mutfak Amaçlı Domates Kullanımının Arttırılması

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, küresel domates üretimi 2016’da 178 milyon tondan 2017’de 180 milyon tona, 2018’de ise 182 milyon tona yükseldi. Farklı mutfaklar için domatese olan talep giderek artıyor. Yüksek yetiştirme oranının yanı sıra küresel olarak gelişmiş domates tohumlarına olan talebin artması muhtemeldir. Ek olarak, gelişen tüketici damak zevki, egzotik salatalara ve soslara olan talebi artırıyor ve bu durumun, önümüzdeki yıllarda küresel domates tohumu pazarının büyümesi için iyi bir işaret olması bekleniyor.

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Asya-Pasifik Ön Planda Kalacak; Büyümeyi Desteklemek İçin Organik Domates Yetiştiriciliğinin Arttırılması

Tahmin dönemi boyunca Asya-Pasifik’in tüm bölgeler arasında baskın kalması ve küresel domates tohumu pazarında en yüksek konuma sahip olması bekleniyor. Bu, bölgedeki Hindistan ve Çin gibi ülkelerde organik domatesin artan arazi ekimine bağlanabilir.

Kuzey Amerika pazarının önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu, 2020 ve 2027 yılları arasında bölgede hibrit domates tohumlarının yaygın olarak bulunması gibi faktörlere atfedilebilir.

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/tomato-seed-market-103199

REKABETÇİ PEYZAJ

Seçkin Şirketler Pazar Umutlarını Artırmak İçin İşbirliğine Odaklanıyor

Küresel domates tohumu pazarı, domates tohumu portföyünü daha da genişletmek ve önemli gelirler elde etmek için diğer şirketlerle işbirliği yaparak konumlarını güçlendirmeye çalışan büyük şirketlerin varlığı nedeniyle parçalanmış durumda. Buna ek olarak, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, ortaklık, birleşme ve satın alma gibi stratejilerin kilit oyuncular tarafından benimsenmesi, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesi için iyiye işaret olacaktır.

Endüstri Geliştirme

 • Kasım 2020 –  NRGene, üreme sürecini hızlandırmak için DNA işaretleyici bazlı domates tohumu çeşitleri oluşturmak üzere Philoseed ile işbirliği yaptığını duyurdu. NRGene’nin genomik teknolojisinin, aşırı derecede düşük kaliteli mahsul üretimine yol açan bir bitki virüsü türü olan ToBRFV’ye dirençli çeşitlerin ticarileştirilmesine yardımcı olması bekleniyor.

Domates Tohumunda Küresel Pazarda Faaliyet Gösteren Firmaların Listesi

 • Syngenta AG
 • Enza Tohumları
 • Sakata Tohum Şirketi
 • Bayer AG
 • UPL Limited (Advanta Tohumları)
 • BASF SE, Bejo Zaden BV
 • Doğu-Batı Tohum Uluslararası
 • Takii & Co., Ltd.
 • Limagrain Grubu
 • Bol Tohumlar Pty Ltd.
 • Diğerleri

Özelleştirilmiş Rapor Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/tomato-seed-market-103199

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar