Esrar Esrar Pazar Analizi, Segmentasyon, Büyüme, Eğilimler, Talep ve 2030’a Kadar Bölgesel Tahmin

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Hisse, İş Dünyası, Önemli Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2030’a Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Esrar Esrar Pazar Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel esrar pazarının büyüklüğü 2022’de 43,72 milyar ABD doları olarak değerlendirildi ve 2023’teki 57,18 milyar ABD dolarından 2030’a kadar 444,34 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin dönemi boyunca %34,03’lük bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor.

Küresel Esrar Esrar Pazar Araştırması Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Esrar Esrar Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/100219

Büyük Esrar Esrar Piyasası Piyasa raporunda yer alan önemli aktörler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Aurora Esrar A.Ş. (Kanada)
 • Tilary, Inc. (Kanada)
 • Canopy Growth Corporation (Kanada)
 • CannTrust Holdings Inc. (Kanada)
 • VIVO Esrar A.Ş. (Kanada)
 • Cronos Group Inc. (Kanada)
 • Caz İlaçları (İrlanda)
 • OrganiGram Holdings (Kanada)
 • Lexaria Corp. (Kanada)
 • ABcann İlaçlar, Inc. (Kanada)

Fortune Business Insights™’ın Küresel Esrar Esrar Pazarı raporu, kapsamlı birincil araştırmaları kapsamaktadır. Buna, pazar ve endüstri performansı hakkında daha derin içgörüler elde etmek için çeşitli sektör uzmanları ve önemli kanaat önderleri tarafından niteliksel ve niceliksel yönlerin ayrıntılı analizi eşlik etmektedir. Ayrıca rapor, tarihsel ve tahmini pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyümeyi içeren mevcut pazar senaryosunun net bir resmini veriyor. Araştırma raporunda Esrar Esrar Piyasası verileri değerlendirildi ve yeniden doğrulandı. Pazar araştırması raporundaki pazar, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını şekillendiren ve rekabet ortamını etkileyen temel faktörlerin kapsamlı bir analizini ortaya koyuyor. Rapor, pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında derinlemesine bir anlayış sunarak işletmelerin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor. Ek olarak, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler sadece tüketicilerin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebini de etkiliyor.

Büyümenin Etkenleri:

C. Sativa tüketici ürünü şirketleri ve perakendecileri, “ana akım” esrar tüketicisinin ihtiyaçlarını karşılamak için hızla gelişiyor. Tüketiciler artık çiçekleri eklemlerle, pipolarla veya bonglarla içmekle sınırlı değil; konsantreler, demlenmiş ürünler ve topikaller de dahil olmak üzere giderek artan çeşitlilikte ürün seçeneklerine sahipler. COVID-19 ile ilgili endişeler, tüketicileri yenilebilir gıdalar ve diğer demlenmiş ürünler gibi yeni geliştirilen ikame ürünlere yöneltti. Ürünü soluyarak tüketmek, THC’nin akciğerlere girmesine ve kan dolaşımına hızlı bir şekilde girmesine olanak tanır ve kullanıcının ilgili zihin değiştirici etkileri yenilebilir bir ürünü yutmaktan çok daha hızlı deneyimlemesine neden olur. Bilimsel gelişme ve ürün yeniliğindeki ilerlemeler, esrarın tüketimden sonra tutarsız etkisi gibi yenilebilir gıdaların dezavantajlarının üstesinden gelmeye başlamıştır. İnfüzyon ürünlerinin daha yeni biçimleri, dilin altından veya deriden emilmek üzere tasarlanmış topikal veya dil altı ürünleri içerir. Şekerler, çikolatalar ve içecekler piyasada kenevir bazlı yenilebilir ürünler olmaya devam etmektedir. Bu tür yenilebilir yiyeceklerin coşkulu “yüksek” etkisinin başlaması bir ila iki saat sürer, ancak etki, duman veya buharın solunmasından kaynaklanan etkiden daha uzun sürer. Bununla birlikte, ürün inovasyonu ve ambalajla ilgili değişikliklerin yenilebilir gıdaların satış duyarlılığını artırmada önemli bir rol oynaması ve tahmin dönemi boyunca en hızlı büyümeyi göstermesi bekleniyor.

Özelleştirme İsteyin: 

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/100219

Esrar Esrar Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Esrar Esrar Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının oldukça kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm, farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2030’a kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Esrar Esrar Piyasası Sektörü Rekabet Analizi:

 • Mayıs 2023 –  Çok devletli bir marka olan Toast, önde gelen çeşitlendirilmiş kenevir şirketi Nirvana Group ile ortaklık kurdu. Ortaklık, Oklahoma ve New Mexico’daki hastalara ve tüketicilere yenilikçi yeni teklifler sunacak.
 • Nisan 2023 –  ABD’deki yerel bir meyve suyu ve smoothie mağazası olan Hello Juice & Smoothie, CBD katkılı meyve suyu shotlarından oluşan yeni bir ürün serisini piyasaya sürmek için The Beleaf Co. ile işbirliği yaptı.
 • Nisan 2023 –  Kanadalı bir yetiştirici ve kurutulmuş çiçek ve tıbbi sınıf kenevir özütü üreticisi olan PharmaCielo, Portekiz Fason Üretim Organizasyonu CANNPRISMA – PHARMA ile ortaklık kurdu. Anlaşma, Avrupa pazarına yüksek kaliteli EU-GMP1 sertifikalı tıbbi kenevir çiçeği tedarik etmeye odaklandı.

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/100219

Küresel Esrar Esrar Pazarının İçerik Tablosunda Kapsanan Stratejik Noktalar:

Bölüm 1: Giriş, pazarın itici gücü, çalışmanın amacı ve Esrar Esrar Pazarının araştırma kapsamı

Bölüm 2: Özel Özet – Esrar Esrar Pazarına ilişkin temel bilgiler.

Bölüm 3: Piyasa Dinamiklerini Göstermek – Esrar Esrar Pazarının Etkenleri, Trendleri ve Zorlukları ve Fırsatları

Bölüm 4: Esrar Esrar Pazar Faktörü Analizinin Sunulması, Porters’ın Beş Gücü, Tedarik/Değer Zinciri, PESTEL analizi, Piyasa Entropisi, Patent/Ticari Marka Analizi.

Bölüm 5: Türe, Son Kullanıcıya ve Bölgeye/Ülkeye Göre Görüntüleme 2019-2022

Bölüm 6: Rekabet Ortamı, Benzer Grup Analizi, BCG Matrisi ve Şirket Profilinden oluşan Esrar Esrar Pazarının önde gelen üreticilerinin değerlendirilmesi

Bölüm 7: Pazarı segmentlere, ülkelere ve Üreticilere/Şirketlere göre, bu çeşitli bölgelerdeki önemli ülkelere göre gelir payı ve satışlarla değerlendirmek (2023-2032)

Bölüm 8 ve 9: Ekin Görüntülenmesi, Metodoloji ve Veri Kaynağı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar