Fonksiyonel Gıdalar Pazar Büyüklüğü, Trendler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncular ve 2028’a Kadar Tahmin

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Pay, İş Dünyası, Kilit Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2028’e Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Fonksiyonel Gıda Pazar Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel fonksiyonel yiyecek ve içecek pazarının büyüklüğü 2020’de 258,80 milyar ABD doları olup, 2023-2028 döneminde %9,5’lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile 2021’de 281,14 milyar ABD dolarından 2028’de 529,66 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Küresel Fonksiyonel Gıdalar Pazar Araştırması Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Fonksiyonel Gıda Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/102269

Piyasa raporunda yer alan Başlıca Fonksiyonel Gıda Pazarının Kilit Oyuncuları arasında şunlar yer alıyor:

 • Danone SA (Paris, Fransa)
 • Nestle SA (Vevey, İsviçre)
 • General Mills Inc. (Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Glanbia Plc (Kilkenny, İrlanda)
 • Tyson Foods Inc. (Arkansas, Amerika Birleşik Devletleri)
 • PepsiCo Inc. (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Hearthside Food Solutions LLC (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Celsius Holding, Inc. (Florida, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Arla Foods amba (Viby, Danimarka)
 • Coca-Cola Şirketi (Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri)

Fortune Business Insights™’ın Küresel Fonksiyonel Gıda Pazarı raporu, kapsamlı birincil araştırmaları kapsamaktadır. Buna, pazar ve endüstri performansı hakkında daha derin içgörüler elde etmek için çeşitli endüstri uzmanları ve önemli fikir liderleri tarafından niteliksel ve niceliksel yönlerin ayrıntılı analizi eşlik etmektedir. Ayrıca rapor, tarihsel ve tahmini pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyümeyi içeren mevcut pazar senaryosunun net bir resmini veriyor. Araştırma raporunda değerlendirilen ve yeniden doğrulanan Fonksiyonel Gıdalar Pazarı verileri arasında. Pazar araştırması raporundaki pazar, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını şekillendiren ve rekabet ortamını etkileyen temel faktörlerin kapsamlı bir analizini ortaya koyuyor. Rapor, pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında derinlemesine bir anlayış sunarak işletmelerin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor. Ek olarak, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler sadece tüketicilerin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebini de etkiliyor.

Büyümenin Etkenleri:

Yoğun yaşam tarzları ve tüketiciler arasında bu gıdaların sağlığa faydaları konusunda artan farkındalık nedeniyle besin açısından zengin gıdalara olan talebin artmasının, pazarın büyümesine yol açacağı tahmin ediliyor. Anında beslenme sağlayan ek besinler içeren, hazır atıştırmalıklara yönelik artan bir talep var. Tüketicilerin beslenme ve sağlığa olan ilgisi fonksiyonel gıdalara olan talebi artırmıştır. Tüketiciler obezite, kilo kontrolü, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi belirli sağlık sorunlarının riskini azaltmak için fonksiyonel bileşenler içeren gıdalara yöneliyor. Yoğun yaşam tarzları ve artan stres, bu tür sağlık bozukluklarının artan yaygınlığına katkıda bulunmuştur. Kenevir katkılı yiyecek ve içeceklere, probiyotiklere ve prebiyotiklere olan talebin artması gibi çeşitli fonksiyonel gıda trendleri popüler hale geliyor ve bu pazarın büyümesini artırıyor.

Özelleştirme İsteyin: 

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/102269

Fonksiyonel Gıda Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Fonksiyonel Gıda Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının son derece kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2028’e kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Fonksiyonel Gıda Pazarı Sektörü Rekabet Analizi:

 • Ocak 2021’de Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS), genel gıdaların üründe kullanılan fonksiyonel bileşenleri tanıtabileceğini ve bunları buna göre etiketleyebileceğini resmi olarak duyurdu. Müşterilerin gıda ürünlerinin kalitesinden haberdar olmalarını sağlamak için katı düzenlemeler uygulanmaktadır. MFDS ayrıca üründe kullanılan yeni hammaddelerin işlevselliğine ilişkin bilimsel veriler sağlayan yeni bir çerçeve sunmayı da hedefliyor.
 • Mart 2021’de Gurugram merkezli yemek dağıtım şirketi Zomato, fonksiyonel gıdalar serisini duyurdu. Şirket, ürününü çevrimiçi olarak satışa sunmayı hedefliyor ve müşteriler, uygulama aracılığıyla sipariş verebiliyorlar.

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/102269

Küresel Fonksiyonel Gıda Pazarı İçerik Tablosunda Yer Alan Stratejik Noktalar:

Bölüm 1: Giriş, pazarın itici gücü Çalışmanın ürün amacı ve Fonksiyonel Gıda Pazarının araştırma kapsamı

Bölüm 2: Özel Özet – Fonksiyonel Gıda Pazarına ilişkin temel bilgiler.

Bölüm 3: Pazar Dinamiklerinin Gösterilmesi – Fonksiyonel Gıda Pazarının Etkenleri, Trendleri, Zorlukları ve Fırsatları

Bölüm 4: Fonksiyonel Gıda Piyasası Faktör Analizinin Sunumu, Porters’ın Beş Gücü, Tedarik/Değer Zinciri, PESTEL analizi, Piyasa Entropisi, Patent/Ticari Marka Analizi.

Bölüm 5: Türe, Son Kullanıcıya ve Bölgeye/Ülkeye Göre Görüntüleme 2019-2022

Bölüm 6: Rekabet Ortamı, Benzer Grup Analizi, BCG Matrisi ve Şirket Profilinden oluşan Fonksiyonel Gıda Pazarının önde gelen üreticilerinin değerlendirilmesi

Bölüm 7: Pazarı segmentlere, ülkelere ve Üreticilere/Şirketlere göre, bu çeşitli bölgelerdeki önemli ülkelere göre gelir payı ve satışlarla değerlendirmek (2023-2032)

Bölüm 8 ve 9: Ekin Görüntülenmesi, Metodoloji ve Veri Kaynağı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar