Glisinat Pazar Büyümesi, Büyüklüğü, Payı, 2023 Önde Gelen Ülkeler, Trendler, Talep, Zorluklar ve 2030 Küresel Tahmini

Hayvan yemi sektörüne yönelik artan endişeler ve et ve hayvan yemi sektöründeki farkındalığın artması nedeniyle küresel glisinat pazar büyüklüğünün büyümesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Glisinat Pazarı, 2022-2029” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda yayınlayacaktır . Glisinatlar, glisin tuzları ve esterlerinden elde edilen yan ürünlerdir ve ağırlıklı olarak yiyecek ve içecek, hayvan yemi ve sağlık sektörlerinde kullanılmaktadır.

Segmentler:

Piyasa, form olarak kuru, sıvı ve diğerlerine ayrılmıştır.

Uygulamalara göre pazar, gıdalara, içeceklere, nutrasötiklere, hayvan yemlerine ve diğerlerine bölünmüştür.

Son olarak coğrafyaya göre pazar payı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Talep Örnek PDF Broşürü Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/glisinates-market-106661

Glisinatlara İlişkin Pazar Raporunda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Ajinomoto Co., Inc. (Japonya)
 • Clariant AG (İsviçre)
 • Solvay SA (Belçika)
 • BASF SE (Almanya)
 • NovoTech Nutraceuticals Inc. (ABD)
 • Dunstan Nutrition Ltd. (Yeni Zelanda)
 • Albion Laboratories, Inc. (ABD)
 • Aliphos Belgium SA/ NV (Belçika)
 • Schaumann GmbH & Co. KG. (Almanya)

COVID-19 Etkisi:

Pandeminin Pazar Büyümesini Engellediği Ortalıkta Üretim Birimlerinin Durdurulması

COVİD-19 salgını dünya çapında pek çok sektörü etkiledi. Kısıtlı üretim ve üretim operasyonları nedeniyle pandemi sırasında glisinatlardan oluşan gıda ürünleri etkilendi. Ayrıca tedarik zincirindeki aksaklıklar ve hammadde tedarikindeki eksiklik, glisinat bazlı ürünlerin üretimini engelledi. Ayrıca pandemi sırasında tüketicilerin değişen gıda tercihleri ​​ve artan sağlık endişeleri, pandemi döneminde glisinat pazarının büyümesini etkiledi.

Özelleştirme İsteyin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/glisinates-market-106661

Rapor Kapsamı: 

Raporda, istatistiksel veriler ve gerçek bilgilerin yanı sıra sektördeki son trendler ve gelişmelere odaklanılıyor. Ayrıca, tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini etkileyen faktörler ve kısıtlamalar bu raporda daha ayrıntılı olarak vurgulanmaktadır. COVID-19 salgınının pazarın genişlemesi ve gelişme kapsamı üzerindeki etkisi, hükümetin pandemi sonrası kural ve düzenlemelerin sonuçlarıyla birlikte daha ayrıntılı olarak tartışılıyor. Önemli pazar oyuncularının bir listesi ve bölümlere ayrılmış pazar alanlarına ilişkin bölgesel bilgiler verilmektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi Artırmak İçin Glisinat Bazlı Ürünlerin Üretiminin Artırılması

Artan sağlık bilinci ve çevresel refah kaygıları nedeniyle pazarın tahmin döneminde önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Ayrıca bitki bazlı ürünlerin giderek daha fazla benimsenmesinin ve artan glisinat üretiminin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca mineral eksikliği ve bitki bazlı ürünlerin bulunamaması, üreticileri glisinat bazlı ürünler üretmeye teşvik ediyor.

Ancak mevcut üretim maliyeti alternatifleri önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Analizler:

Besleyici Gıdaya Artan Talep Nedeniyle Kuzey Amerika Küresel Pazara Hakim Oluyor

Veganizme olan talebin artması ve besleyici gıda ürünlerine yönelik farkındalığın artması nedeniyle Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda küresel glikojen pazar payına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, glisinat bazlı gıda ürünlerinin giderek daha fazla benimsenmesinin bölgesel pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Asya Pasifik’in vejetaryen gıdalara olan talebin artması nedeniyle tahmin döneminde önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Artan vegan nüfusun bölgesel pazarı yönlendirmesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Yeni Ürün Lansmanı Lider Şirketlerin Küresel Müşteri Çekmesine Olanak Sağlıyor

Kilit pazar oyuncuları, büyümeyi hızlandırmak için çeşitli ticari büyüme stratejileri uyguluyor. Bu stratejiler arasında stratejik ittifaklar, ortaklıklar, birleşmeler ve işbirlikleri kurulması yer alır. Ayrıca küresel pazara yeni ürünler sunmak, önemli pazar oyuncularının ürün portföylerini geliştirmelerine ve büyümeyi hızlandırmalarına olanak tanır. Ayrıca yeni teknolojilerin benimsenmesi, önde gelen şirketlerin üretim oranlarını artırmalarına ve genel iş performanslarını iyileştirmelerine olanak tanır.

Temel Sektör Gelişmeleri:

 • Temmuz 2022: Avitech Nutrition, Glisinatların organik bir karışımı olan Performins markasını pazara sundu. Hayvan yemleri için zenginleştirici görevi gören hayvan yemlerinde büyük kullanım gözlemlenmiştir.
 • Ocak 2022: K. merkezli OHMG şirketi dünyanın ilk magnezyum karışımlı içeceğini piyasaya sürdü. Bu içecek üç glisinatla zenginleştirilmiştir: Magnezyum Treonat, Magnezyum Sitrat ve Magnezyum Glisinat. Bunlar, stres ve kaygı seviyelerini serbest bırakmak için stres giderici çareler olarak hareket eder.

Satın Almadan Önce Bilgi Alın:
https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/glycinates-market-106661

Daha İlgili Bağlantılar:

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Analizi

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Fırsatları

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Trendleri

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Büyüklü?

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Payı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

36 No’lu Araştırma, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | Heyecan  | Bloglar