Glutensiz Gıda Pazar Analizi, Segmentasyon, Büyüme, Eğilimler, Talep, Boyut, Payı ve 2028’a Kadar Tahmin

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Pay, İş Dünyası, Önemli Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2028’e Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Glutensiz Gıda Pazar Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel glutensiz gıda pazarının büyüklüğü 2020’de 5,25 milyar ABD dolarıydı ve 2023-2028 döneminde %8,29’luk bir Bileşik Büyüme Oranı ile 2021’de 5,72 milyar ABD dolarından 2028’de 9,99 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Küresel Glutensiz Gıda Pazarı Araştırma Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Glutensiz Gıda Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/100188

Piyasa raporunda yer alan başlıca Glutensiz Gıda Pazarının Kilit Oyuncuları arasında şunlar yer alıyor:

 • Kraft Heinz Şirketi (Illinois, ABD)
 • Hain Celestial Group Inc. (New York, ABD)
 • General Mills Inc. (Minnesota, ABD)
 • Kellogg’s Company (Michigan, ABD)
 • Conagra Brands, Inc. (Illinois, ABD)
 • Barilla GER Fratelli SPA (Parma, İtalya)
 • Noumi Limited (Avustralya)
 • Yaşam Yiyeceklerinin Tadını Çıkarın (Mondelez International) (Illinois, ABD)
 • Alara Wholefoods Ltd. (Londra, İngiltere)
 • Prima Foods Ltd. (Güney Galler, Birleşik Krallık)

Fortune Business Insights™ Küresel Glutensiz Gıda Pazarı raporu, kapsamlı birincil araştırmaları kapsıyor. Buna, pazar ve endüstri performansı hakkında daha derin içgörüler elde etmek için çeşitli sektör uzmanları ve önemli kanaat önderleri tarafından niteliksel ve niceliksel yönlerin ayrıntılı analizi eşlik etmektedir. Ayrıca rapor, tarihsel ve tahmini pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyümeyi içeren mevcut pazar senaryosunun net bir resmini veriyor. Araştırma raporunda değerlendirilen ve yeniden doğrulanan Glutensiz Gıda Pazarı verileri arasında. Pazar araştırması raporundaki pazar, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını şekillendiren ve rekabet ortamını etkileyen temel faktörlerin kapsamlı bir analizini ortaya koyuyor. Rapor, pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında derinlemesine bir anlayış sunarak işletmelerin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor. Ek olarak, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler sadece tüketicilerin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebini de etkiliyor.

Büyümenin Etkenleri:

Çölyak hastalığının ve glüten intoleransının küresel yaygınlığında önemli bir artış gözlendi ve bu da bu tür gıda ürünlerine olan talebi artırdı. Clinical Gastroenterology and Hepatology dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre dünya nüfusunun yaklaşık %1,4’üne çölyak hastalığı tanısı konmaktadır. Tanı sistemlerindeki ilerleme ve tıp bilimindeki ilerleme, farklı bölgelerdeki insanlar arasında hastalığın daha kolay teşhis edilmesini sağlayacak tekniklerin kullanılmasına olanak sağlamıştır. Şu anda gluten alerjilerinden ve çölyak hastalığından kaçınmanın tek yolu glutenden kaçınmak olduğundan, glutensiz gıdalara olan talebin artmasına yardımcı oluyor. Araştırmacılar, çölyak hastalığı görülme sıklığının çocuklar ve kadınlar arasında daha yüksek olduğunu, 100.000 çocuktan 21’inin ve 100.000 kadından 17’sinin çölyak hastalığına yakalandığını bulmuşlardır. Çölyak Hastalığı Vakfı’nın 2020 raporuna göre çölyak hastalığı oranı son on yılda yılda %7,5 artıyor. Ayrıca, glüten duyarlılığına ilişkin farkındalığı artırmaya yönelik çeşitli hükümet girişimlerinin ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar arasında gıdasız gıdaların artan tanıtımının pazar satışlarını artırması bekleniyor.

Özelleştirme İsteyin: 

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/100188

Glutensiz Gıda Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Glutensiz Gıda Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının oldukça kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm, farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2028’e kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Glutensiz Gıda Pazarı Sektörü Rekabet Analizi:

 • Temmuz 2021 –  BFree Foods, ABD’de glutensiz ve alerjisiz unlu mamullerin çevrimiçi alışverişine yönelik web sitesinin yayına başladığını duyurdu. Web sitesinin lansmanı, tüketicilerin tercih ettikleri ürünleri kolayca satın almalarına ve çeşitli paket programları ve kapıya kadar teslimat hizmetleri sunmalarına olanak tanıyor. 
 • Haziran 2021 – Ulrick & Short Limited , glutensiz unlu mamullerin genel dokusunu, viskozitesini ve diğer özelliklerini iyileştirmeyi amaçlayan, fazenda Nutrigel  adı verilen yeni glutensiz, fonksiyonel unu piyasaya sürdü  .

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/100188

Küresel Glutensiz Gıda Pazarı İçerik Tablosunda Yer Alan Stratejik Noktalar:

Bölüm 1: Giriş, Pazarın İtici Gücü Çalışmanın ürün hedefi ve Glutensiz Gıda Pazarının araştırma kapsamı

Bölüm 2: Özel Özet – Glutensiz Gıda Pazarına ilişkin temel bilgiler.

Bölüm 3: Piyasa Dinamiklerini Göstermek – Glutensiz Gıda Pazarının Etkenleri, Trendleri, Zorlukları ve Fırsatları

Bölüm 4: Glutensiz Gıda Pazarı Faktör Analizinin Sunumu, Porters’ın Beş Gücü, Tedarik/Değer Zinciri, PESTEL analizi, Pazar Entropisi, Patent/Ticari Marka Analizi.

Bölüm 5: Türe, Son Kullanıcıya ve Bölgeye/Ülkeye Göre Görüntüleme 2019-2022

Bölüm 6: Rekabet Ortamı, Benzer Grup Analizi, BCG Matrisi ve Şirket Profilinden oluşan Glutensiz Gıda Pazarının önde gelen üreticilerinin değerlendirilmesi

Bölüm 7: Pazarı segmentlere, ülkelere ve Üreticilere/Şirketlere göre, bu çeşitli bölgelerdeki önemli ülkelere göre gelir payı ve satışlarla değerlendirmek (2023-2032)

Bölüm 8 ve 9: Ekin Görüntülenmesi, Metodoloji ve Veri Kaynağı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar