Ekonomi̇ Enerji̇ Genel Kültür Sağlik Sport

Kümes Hayvanı Gübresi Biyogübre Pazarı Büyümesi, Eğilimler, Gelir, Payı ve Talepler Araştırma Raporu 2030

Fortune Business Insights™’  ın ” Kümes Hayvanı Gübresi  Biyogübre Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Uygulamaya Göre (Toprak İşleme, Tohum İşleme), Mahsul Türüne Göre (Hububat, Yağlı Tohumlar ve Bakliyat, Meyve ve Sebzeler, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2023-2030. ” Bu biyogübreler diğer hayvan gübrelerine göre yüksek miktarda nitrojen, fosfor ve potasyum içermektedir. Sebze bahçesinde kullanım için tercih edilirler.

COVID-19’un ortaya çıkışı, zoonotik hastalıklar konusunda küresel bir panik yarattı ve bu da salgının ilk aşamasında et tüketiminin düşük olmasına neden oldu. Bu durum kümes hayvanı ekmekleme işini daha da olumsuz etkileyerek kanatlı hayvan gübresi biyogübre endüstrisini kısmen etkiledi. Büyük şirketler, kayıplarını telafi etmelerine yardımcı olacak bir strateji geliştirmeye çalışıyor. Fortune Business Insights olarak kapsamlı piyasa raporlarımız aracılığıyla size pazarın ihtiyacına göre düzenlenmiş verimli veriler sunacağız.  

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Bu raporu hazırlamak için, şirket web siteleri, kurumsal dosyalar, yıllık raporlar ve yatırımcı sunumları gibi ikincil kaynaklardan birçok önemli oyuncunun gelirine ilişkin verileri topladık. Ortaklıklar, birleşme ve satın almalar, yeni ürün lansmanları ve araştırma ve geliştirme faaliyetleri gibi rekabetçi gelişmeleri takip etmek ve analiz etmek amacıyla CEO’lar, Başkan Yardımcıları, direktörler ve yöneticiler gibi önemli sektör uzmanlarıyla kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdik. Bir sonraki adımımız, pazarın genel büyüklüğüne ulaşmak için aşağıdan yukarıya prosedürünü içeriyordu.

Örnek Rapor Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/poultry-manure-biofertilizers-market-103316

Sürücüler ve Sınırlamalar-

Büyümeyi Desteklemek İçin Küresel Olarak Organik Tarımın Benimsenmesini Artırmak

Toprağın verimliliğinin artması ve besin maddesinin korunması gibi faydaları nedeniyle organik tarımın giderek daha fazla benimsenmesinin, küresel kümes hayvanı gübresi biyogübre pazarının büyümesine yol açması bekleniyor. Ayrıca, giderek artan dünya nüfusuna bağlı olarak gıda güvenliğine ilişkin endişelerin artmasının da büyümeyi daha da artırması bekleniyor. Örneğin, BM Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı’na (DESA) göre, dünya çapındaki insan nüfusunun 2030 yılına kadar 8,6 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Ancak sentetik gübrelerin biyogübre yerine yüksek oranda benimsenmesinin büyümeyi engellemesi bekleniyor.

Bölgesel Analizler-

Asya Pasifik’in Hakimiyetine Yardımcı Olacak En Yüksek Organik Tarım Üretim Oranı

Asya Pasifik’in, en fazla üretici ve en geniş organik tarım alanı nedeniyle küresel kümes hayvanı gübresi biyogübre pazarına hakim olması bekleniyor. Örneğin Organic-World.net’in sunduğu verilere göre Çin, organik tarıma yönelik en büyük gayrimenkule (3 milyon hektar) sahipken, Hindistan en fazla üreticiyi (835.000 üretici) barındırıyor.

Kuzey Amerika’daki pazarın tahmin zaman çizelgesinde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Tüketiciler arasında organik gıda ürünlerine yönelik artan talebin, bölgede kümes hayvanı gübresi biyogübrelerinin büyümesini tetiklediği tahmin ediliyor.

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/poultry-manure-biofertilizers-market-103316

Rekabetçi Ortam-

Kilit Oyuncuların Rekabet Avantajı Kazanmasına Yardımcı Olmak İçin Genişleme Stratejilerinin Benimsenmesi

Küresel kümes hayvanı gübresi biyogübre pazarında faaliyet gösteren başlıca oyuncular arasında üreticiler, çok uluslu şirketler ve diğerleri yer almaktadır. Bu işletmeler, pazarda rekabet avantajı kazanmak için birleşme ve satın almalar, yeni ürün lansmanları ve işbirlikleri gibi farklı stratejiler benimsiyor.

Sektör Gelişmeleri-

 • Finlandiya-İsviçre biyoteknoloji şirketi Ductor, Kasım 2019’da Meksika’da %100 kümes hayvanı atığı kullanan ilk ticari ölçekli biyogübre ve sahte üretim tesisini tanıttı.
 • Mart 2015’te Hindistan Hükümeti tarafından Paramparagat Krishi Vikas Yojna, sertifikalı organik tarım yoluyla ticari organik üretimi onayladı. Bu girişim, yetiştiricileri organik tarım uygulamalarını benimsemeye teşvik ediyor.

A List of Key Manufacturers Operating In the Global Poultry Manure Biofertilizers Market Report:

 • Fabon Agro
 • Jaipur Bio Fertilizers
 • Ductor Oy
 • Lallemand Inc.
 • National Fertilizers Limited
 • OMRI
 • Australian Bio Fert Pty Ltd.
 • Biola
 • Others

Get a Customized Report

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/poultry-manure-biofertilizers-market-103316

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9th Floor, Icon Tower,

Baner – Mahalunge Road,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | Heyecan  | Bloglar