Lactobacillus Türleri Pazar Büyüklüğü, Payı, Arzı, Talebi, Segmentleri ve Tahmini 2030

Küresel lactobacillus türleri pazar büyüklüğünün tahmin dönemi boyunca önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights’ın “Lactobacillus Suşları Pazarı, 2023-2030” başlıklı yakında yayınlanacak raporunda yayınlanacak  . Raporda ayrıca, minimum düzeyde işlenmiş gıda ürünlerine yönelik artan talebin ve probiyotiklerin sağlık yararlarına ilişkin artan farkındalığın, tahmin döneminde ürüne olan talebi artıracağı belirtiliyor. Mart 2021’de New York merkezli sağlık takviyesi sağlayıcısı Sweet Cures, bağırsağı optimum durumda tutmaya yardımcı olan 17 canlı bakteri türünden oluşan yeni bir probiyotik serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Küresel salgın birçok endüstrinin faaliyetlerinde büyük bir gerilemeye yol açtı. Tedarik zinciri ve hammaddelerdeki aksamalar birçok sektörü etkilemiş olsa da, yiyecek ve içecek sektörünün önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydedeceği öngörülüyor. Gıda ürünleri gibi temel hizmetlere olan büyük talep nedeniyle pazarın küresel salgının ardından olumlu seyrini sürdürmesi bekleniyor.

Pazar Segmentasyonu:

Türe bağlı olarak, lactobacillus türleri için küresel pazar Lactobacillus, Asidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum ve Diğerleri olarak ayrılmıştır. Son kullanıcı bazında pazar, fonksiyonel yiyecek ve içeceklere ve diğerlerine bölünmüştür. Son olarak bölgeye göre pazar Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik olarak kategorize ediliyor.

Örnek Rapor Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/lactobacillus-strains-market-103313

Rapor Neleri İçeriyor?

Laktobasil türleri için küresel pazar raporu, büyümeyi etkileyecek temel faktörler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin ayrıntılı analizini içerir. Ayrıca rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere de ışık tutuyor. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve 2022 ile 2029 arasındaki pazar büyümesine daha fazla katkıda bulunacak yeni ürünleri tanıtmak, ortaklıkları ve işbirliklerini duyurmak için onların benimsediği stratejileri içerir. Ayrıca, araştırma analisti çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir. Önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini yönlendirecek mevcut trendler ve sektör gelişmeleri hakkında bilgi edinmek için PESTEL ve SWOT analizi gibi.

İtici Faktörler

Büyümeyi Artırmak İçin Probiyotiklere Artan Talep

Sindirim bozukluklarının artan yaygınlığı, nüfusu dünya çapında bağırsakları iyileştiren gıda ürünlerini benimsemeye itiyor. Örneğin, Göteborg Üniversitesi bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, her on yetişkinden dördü, şiddeti küresel olarak değişen fonksiyonel gastrointestinal hastalıklardan muzdariptir. Bu tür bozuklukların etkilerini azaltmak için probiyotikler, insan vücudunun bağışıklığını artırmaya yardımcı olan iyi bakterileri içerdiğinden bağırsak sağlığını iyileştirmek için insanlar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca, yüksek düzeyde işlenmiş gıda ürünlerinin olumsuz etkilerine ilişkin farkındalığın artması nedeniyle, minimum düzeyde işlenmiş gıda ürünlerine yönelik artan talebin, önümüzdeki yıllarda küresel laktobasil türleri pazarının büyümesine katkıda bulunması bekleniyor.

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Asya-Pasifik –  Tahmin dönemi boyunca bölgenin önemli bir küresel lactobacillus türü pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, bu ürünlerin tüketiminin sağlığa faydaları konusunda artan farkındalık nedeniyle, üreticilerin fermente ürünleri piyasaya sürmeye artan odaklanmasıyla ilişkilendirilebilir.

Kuzey Amerika –  Bölgedeki pazar, önde gelen şirketlerin gelişmiş lactobacillus türlerine dayalı yeni ürünler geliştirmeye yönelik artan araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle desteklenen önemli bir büyüme yaşayacak.

Rapor Satın Almadan Önce Bilgi Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/lactobacillus-strains-market-103313

REKABET ORTAMI:

Büyük Firmaların Pazar Konumlarını Güçlendirmeye Yönelik Ürün Lansmanları

Pazar, bağırsakları iyileştiren gıda ürünlerine yönelik artan talebi karşılamak için lactobacillus türlerinden elde edilen yenilikçi ürünleri piyasaya sürerek güçlü bir yer edinmeye odaklanan önde gelen şirketler tarafından parçalanmıştır. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, rekabetin yoğun olduğu küresel pazarda varlıklarını sürdürmek için işbirliği, tesis genişletme, birleşme ve satın alma gibi önemli stratejiler benimsiyor.  

Endüstri Gelişimi:

Haziran 2020  – Yakult Honsha, bifidobakteriler ve Lactobacillus casei gibi Yakult’un özel iki suşunu içeren bir poşet olan ilk raf ömrüne sahip probiyotik takviyesini piyasaya sürdü. Şirket, bağışıklığı geliştirmek için insanlar arasında sağlıklı gıda ürünlerine yönelik artan talebin sağladığı fırsatlardan yararlanmayı hedefliyor.

Küresel Pazarda Profili Bulunan Firmaların Listesi:

 • Yakult Honşa
 • Danone SA
 • Nestle SA
 • DowDuPont
 • Chobani LLC.
 • Hansen
 • Lallemand Inc.
 • Kerry Inc.
 • Post Holdings Inc.
 • Arla Gıda A.Ş.
 • Diğerleri

Özelleştirilmiş Rapor Alın

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/lactobacillus-strains-market-103313

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analiz sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler üretiyoruz. Amacımız onları, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter