Mantar Pazarı 2023-2028 PDF Araştırma Raporu: Kapsamlı Bir Genel Bakış

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Hisse, İş Dünyası, Kilit Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2028’e Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Mantar Piyasası Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel mantar pazarının büyüklüğü 2023 yılında 14,35 milyon ton olarak gerçekleşti. Pazarın, 2023-2028 döneminde %6,74’lük bir Bileşik Büyüme Oranı ile 2023’te 15,25 milyon tondan 2028’de 24,05 milyon tona çıkması bekleniyor.

Küresel Mantar Pazarı Araştırma Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Mantar Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/100197

Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan Küresel Mantar Piyasası raporu, endüstri uzmanları ve önde gelen fikir liderleri tarafından niteliksel ve niceliksel açıdan kapsamlı bir analizle tamamlanan kapsamlı birincil araştırmaların sonucudur. Bu yaklaşım, pazar ve sektör performansını daha derinlemesine incelemeyi amaçlamaktadır. Rapor, pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyüme gibi geçmiş ve tahmini verileri kapsayan mevcut pazar senaryosuna kapsamlı bir genel bakış sunuyor.

Ayrıca rapor, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını etkileyen ve rekabet ortamını şekillendiren temel faktörlerin ayrıntılı bir incelemesini sunuyor. İşletmelere pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında net bir anlayış sunarak bilinçli karar almayı kolaylaştırır. Ayrıca rapor, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler yalnızca tüketicinin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebinin şekillenmesinde de önemli bir rol oynuyor.

Büyümenin Etkenleri:

Besinlerle dolu olmasının yanı sıra düşük yağ ve kolesterol içeriğine sahip gıdalara olan talebin artmasının, küresel pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Aynı zamanda bağırsak ve bağışıklık sağlığını destekleyen lif ve sindirim enzimleri de içerir, bu da çeşitli besin takviyelerinde giderek daha fazla kullanılmasına yol açmıştır. Hızla genişleyen gıda hizmeti sektörü oteller, restoranlar ve kafeteryalardaki talebi artırıyor. Mantarların sağlık ve besin açısından faydaları, yenilebilir mantar tozlarının çorbalara, smoothielere ve soslara eklenmesiyle de elde edilebilir. Artan vegan nüfusuyla birlikte etin yerine geçecek bir ürün olarak benimsenmesinin artmasının, öngörülebilir yıllarda pazarın büyümesini daha da artırması bekleniyor.

Pazar raporunda yer alan Başlıca Mantar Pazarı Anahtar Oyuncuları arasında şunlar yer alıyor:

 • Weikfield Foods Pvt. Ltd. _ (Maharaştra, Hindistan)
 • BioFungi GmbH (Bavyera, Almanya)
 • Monaghan Mantarları (Monaghan, İrlanda)
 • Highline Mantarları (Ontario, Kanada)
 • Scelta Mantarları BV (Limburg, Hollanda)
 • Monterey Mantarları, Inc.  (Kaliforniya, ABD)
 • Kır Evimiz (Czaniec, Polonya)
 • Banken Champignons BV  (Wijchen, Hollanda)
 • Bonduelle SA (Villeneuve d’Ascq, Fransa)
 • Ecolink Baltık (Varena, Litvanya)

.

Teklif Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/100197

Mantar Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Mantar Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının oldukça kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm, farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2028’e kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabet Değerlendirmesi: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Mantar Pazarı Sektörü Rekabet Analizi:

 • Ekim 2021 –  Vancouver merkezli bir gıda üreticisi olan Big Mountain Foods, Kuzey Amerika’da ilk Lion’s Mane mantarı ürün serisini piyasaya sürmek için bağırsak sağlıklı gıdalarda lider olan Sprouts Farmers Market ile ortaklığını duyurdu.
 • Ekim 2021 –  New York City’nin beğenilen vegan restoranı Beatnic, ilk etli mantar ürününü ABD’de piyasaya sürmek için Avustralya merkezli bir marka olan Fable Food Co ile ortaklığını duyurdu. Et alternatifi gerçek ve doğal shiitake çeşitlerinden yapılmış ve satışa sunulacak Beatnic’in tüm lokasyonlarında.

Bu Raporun Yanıtladığı Temel Sorular:

(1) Mantar Pazarına yeni girenler için büyüme fırsatları nelerdir?

(2) Mantar Pazarında faaliyet gösteren önde gelen oyuncular kimlerdir?

(3) Katılımcıların Mantar Pazarındaki paylarını artırmak için benimseyebilecekleri temel stratejiler nelerdir?

(4) Mantar Pazarında rekabet durumu nedir?

(5) Mantar Pazarının büyümesini etkileyebilecek yeni ortaya çıkan trendler nelerdir?

(6) Gelecekte hangi ürün tipi segmenti yüksek CAGR sergileyecek?

(7) Hangi uygulama segmenti Mantar Pazarında önemli bir paya sahip olacak?

(8) Üreticiler için hangi bölge kazançlı?

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/100197

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Şeritler – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar