Mısır Yağı Pazarı En İyi Şirketler, Sürücüler, Trendler, Gelirler, Zorluklar ve 2030’a Kadar Küresel Tahmin

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Hisse, İş Dünyası, Kilit Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2029’a Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Mısır Yağı Piyasası Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel mısır yağı pazarının büyüklüğü 2021’de 5,34 milyar ABD doları olarak değerlendirildi. Pazarın 2022’de 5,86 milyar ABD dolarından 2029’a kadar 9,37 milyar ABD dolarına çıkması ve tahmin dönemi boyunca %6,95’lik bir Bileşik Büyüme Oranı sergilemesi bekleniyor.

Küresel Mısır Yağı Piyasası Araştırma Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve kilit piyasa oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli piyasa koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Mısır Yağı Piyasasındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/103810

Piyasa raporunda yer alan Başlıca Mısır Yağı Piyasasının Kilit Oyuncuları arasında şunlar yer alıyor:

 • Abu Dhabi Bitkisel Yağ Şirketi LLC. (BAE)
 • Archer-Daniels-Midland Şirketi (ABD)
 • İlişkili İngiliz Gıdaları (İngiltere)
 • Bluecraft Agro (Hindistan)
 • Cargill Inc (ABD)
 • Tahıl İşleme Şirketi (ABD)
 • Greenfield Özel Alkoller (Kanada)
 • Ingredion Incorporated (ABD)
 • Richardson Uluslararası (Kanada)
 • Roket Kardeşler. (Fransa)

Fortune Business Insights™ Küresel Mısır Yağı Piyasası raporu, kapsamlı birincil araştırmaları kapsamaktadır. Buna, pazar ve endüstri performansı hakkında daha derin içgörüler elde etmek için çeşitli endüstri uzmanları ve önemli fikir liderleri tarafından niteliksel ve niceliksel yönlerin ayrıntılı analizi eşlik etmektedir. Ayrıca rapor, tarihsel ve tahmini pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyümeyi içeren mevcut pazar senaryosunun net bir resmini veriyor. Mısır Yağı Piyasası verileri arasında değerlendirilen ve araştırma raporunda yeniden doğrulanan veriler arasında. Pazar araştırması raporundaki pazar, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını şekillendiren ve rekabet ortamını etkileyen temel faktörlerin kapsamlı bir analizini ortaya koyuyor. Rapor, pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında derinlemesine bir anlayış sunarak işletmelerin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor. Ek olarak, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler sadece tüketicilerin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebini de etkiliyor.

Büyümenin Etkenleri:

Belirli bir süre içerisinde ürünün ilaç, kozmetik, endüstriyel ve yiyecek ve içecek dahil olmak üzere çeşitli son kullanım endüstrilerinde kullanımında artış olmuştur. İlaçlarda ilaç moleküllerinin taşıyıcısı olarak kullanılır. Kapsüllerin veya tabletlerin küçük parçalara ayrılarak kolayca çözünmesini ve vücut tarafından emilmesini sağlayan bir parçalayıcı görevi görür. Yüz ve vücut için sabun, saç bakım preparatları ve pudra üretiminde yardımcı olur. İnsanlar onu öncelikle doymuş yağ asidi, tekli doymamış yağ asidi ve linolenik asit, linoleik asit ve oleik asit gibi çoklu doymamış yağ asitlerinden oluştuğu için yemeklik yağ olarak kullanırlar. Bu asitler inflamasyonu ve aşırı kolesterolü kontrol etmeye ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olarak birçok fayda sağlar. Mürekkep, tekstil, sabun, pas önleyici, kauçuk ikame maddeleri ve böcek ilacı üretiminde küçük miktarlarda kullanılır. Ayrıca evcil hayvanların cilt bakımında da kullanılır; yağın köpeğin saçına masaj yapılarak uygulanması, kürkün daha sağlıklı görünmesini sağlar ve donuk kürk koşullarını tedavi etmek için atlara verilir. Böylece ürünün çeşitli uygulamaları küresel pazarın büyümesine katkıda bulunuyor.

Özelleştirme İsteyin: 

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/103810

Mısır Yağı Piyasası Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Mısır Yağı Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının son derece kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2029’a kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Mısır Yağı Piyasası Sektörü Rekabet Analizi:

 • Ağustos 2022:  ABD merkezli bir biyoyakıt endüstrisi olan ICM Inc, Impacto Energia S/A ve Brezilya merkezli bir enerji şirketi olan kardeş şirketi Impacto Bioenergia ile bir sözleşme imzaladı. Anlaşmada her iki şirket de, tahmini başlangıç ​​tarihi 2025 yılının ilk çeyreği olan Bahia ve Brezilya’da yeni bir kuru öğütme etanol üretim tesisi inşa etme konusunda anlaştı. Yeni tesis, günlük 1.700 metrik ton mısır öğütme kapasitesi için tasarlandı ve ICM’nin tescilli Temel Trikanter Sistemi, Seçici Öğütme Teknolojisi ve Elyaf Ayırma Teknolojisi ile donatıldı. Biyorafineri 9.000 metrik ton mısır yağını geri kazanabilecek.
 • Haziran 2022:   Hindistan Gıda Güvenliği ve Standartları Otoritesi (FSSAI), 2011 tarihli Gıda Ürün Standartları ve Gıda Katkı Maddeleri (FSS) Düzenlemelerinde ham mısır yağı standartlarının uygulamaya konulmasına yönelik bir emir yayınladı. Ham petrol standartları dahil edildi FSS (Gıda Ürünleri Standartları ve Gıda Katkı Maddeleri) Değişiklik Yönetmeliği 2022 aracılığıyla yürürlüğe girecek ve derhal faaliyete geçecektir. Önerilen düzenleme, yağ için standartlar belirledi: maksimum 0,25’te ağırlıkça nem yüzdesi, 40 derecede 1,4637-1,4675 kırılma indeksi ve diğerleri.

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/103810

Küresel Mısır Yağı Piyasasının İçerik Tablosunda Yer Alan Stratejik Noktalar:

Bölüm 1: Giriş, Pazarın İtici Gücü Çalışmanın Ürün Amacı ve Mısır Yağı Piyasasının Araştırma Kapsamı

Bölüm 2: Özel Özet – Mısır Yağı Piyasasına ilişkin temel bilgiler.

Bölüm 3: Piyasa Dinamiklerini Göstermek – Mısır Yağı Piyasasının Etkenleri, Trendleri ve Zorlukları ve Fırsatları

Bölüm 4: Mısır Yağı Piyasası Faktör Analizinin Sunumu, Porters’ın Beş Gücü, Tedarik/Değer Zinciri, PESTEL analizi, Piyasa Entropisi, Patent/Ticari Marka Analizi.

Bölüm 5: Türe, Son Kullanıcıya ve Bölgeye/Ülkeye Göre Görüntüleme 2019-2022

Bölüm 6: Rekabet Ortamı, Benzer Grup Analizi, BCG Matrisi ve Şirket Profilinden oluşan Mısır Yağı Pazarının önde gelen üreticilerinin değerlendirilmesi

Bölüm 7: Pazarı segmentlere, ülkelere ve Üreticilere/Şirketlere göre, bu çeşitli bölgelerdeki önemli ülkelere göre gelir payı ve satışlarla değerlendirmek (2023-2032)

Bölüm 8 ve 9: Ekin Görüntülenmesi, Metodoloji ve Veri Kaynağı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar