Nutrasötikler Pazar Büyüklüğü, Sektör Trendleri, Segmentasyon, Küresel Talep, Pay ve 2028’a Kadar Tahmin

Büyüklük, Trendler, Büyüme, Pay, İş Dünyası, Önemli Oyuncular, Birleşme, İstatistikler, Rekabet Ortamı ve 2028’e Kadar Bölgesel Tahminlere Göre Nutrasötik Pazar Analizi, Fortune Business Insights tarafından yayınlanan en son çalışmadır. Küresel nutrasötik pazar büyüklüğü 2020’de 320,00 milyar ABD dolarıydı ve 2023-2028 döneminde %9,3’lük bir Bileşik Büyüme Oranıyla 2021’de 352,92 milyar ABD dolarından 2028’de 658,11 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor

Küresel Nutrasötikler Pazar Araştırması Raporu 2023, ürün lansmanları, teknik hususlar, öncü faktörler, geliştirme eğilimleri ve önemli pazar oyuncularının tercih ettiği iş stratejileri dahil olmak üzere önemli pazar koşullarını tanıtıyor. Rapor, temel stratejilerin yanı sıra Nutrasötikler Pazarındaki temel fırsatlara, zorluklara ve sektöre özgü faktörlere odaklanıyor. Pazar büyüklüğü veya gelirler, pazar payı, pazar bölümleri, pazar ticareti ve çeşitli coğrafi bölgeler dahil olmak üzere pazarın bölümlerini ve alt bölümlerini kapsar.

Ücretsiz Örnek Araştırma PDF’si edinin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/102530

Piyasa raporunda yer alan Başlıca Nutrasötikler Pazarının Önemli Oyuncuları arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Herbalife Nutrition Ltd. (Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Archer Daniels Midland Şirketi (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • General Mills (Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri)
 • PepsiCo Inc. (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
 • BASF SE (Mannheim, Almanya)
 • Abbott (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Amway (Michigan, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Glanbia Plc. (İrlanda)
 • Danone SA (Paris, Fransa)
 • Nestle SA (Vevey, İsviçre)

Fortune Business Insights™ Küresel Nutrasötikler Pazarı raporu, kapsamlı birincil araştırmaları kapsamaktadır. Buna, pazar ve endüstri performansı hakkında daha derin içgörüler elde etmek için çeşitli sektör uzmanları ve önemli kanaat önderleri tarafından niteliksel ve niceliksel yönlerin ayrıntılı analizi eşlik etmektedir. Ayrıca rapor, tarihsel ve tahmini pazar büyüklüğü, CAGR, brüt kar marjı, gelir, fiyat, üretim büyüme oranı, hacim, değer, pazar payı ve yıldan yıla büyümeyi içeren mevcut pazar senaryosunun net bir resmini veriyor. Araştırma raporunda değerlendirilen ve yeniden doğrulanan Nutrasötik Piyasası verileri arasında. Pazar araştırması raporundaki pazar, pazar büyümesini yönlendiren, tüketici davranışını şekillendiren ve rekabet ortamını etkileyen temel faktörlerin kapsamlı bir analizini ortaya koyuyor. Rapor, pazarın büyüklüğü, eğilimleri ve potansiyel fırsatları hakkında derinlemesine bir anlayış sunarak işletmelerin bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor. Ek olarak, GSYİH büyümesi, enflasyon oranları ve döviz kurları dahil olmak üzere makroekonomik faktörlerin piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini araştırıyor. Bu faktörler sadece tüketicilerin satın alma gücünü etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda genel pazar talebini de etkiliyor.

Büyümenin Etkenleri:

Sağlık hizmetleri fırsatlarının iyileşmesi, ölüm oranlarının azalması ve tüketicilerin sağlık ve sağlıklı yaşam için harcama yapma isteği, bölge nüfusunun artmasına neden oldu. Bu durum dünya çapında nutrasötik sektörünün büyümesine gerekli ivmeyi sağlamıştır. Uluslararası Gıda Bilgi Konseyi’nin (IFIC) 2017 raporuna göre, ABD’li yetişkinlerin neredeyse üçte ikisi, yiyecek ve içecek satın alma kararlarında sağlık önemli bir rol oynuyor. Tüketicilerin fonksiyonel yiyecek ve içeceklere doğru değişen tercihleri ​​de satış performansının artmasına katkıda bulundu.

Özelleştirme İsteyin: 

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/102530

Nutrasötikler Pazarı Bölgesel Analizi:

Ayrıca bu rapor, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki Nutrasötik Pazarına odaklanmaktadır. Bu rapor, pazarı üreticilere, bölgelere, türe ve uygulamaya göre kategorilere ayırıyor. Raporda sunulan küresel pazara ilişkin araştırma ve analiz çalışmasının oldukça kapsamlı bir diğer kısmı bölgesel analizdir. Bu bölüm, farklı bölgesel ve ülke düzeyindeki pazarlardaki satış büyümesine ışık tutuyor. 2028’e kadar olan tarihsel ve tahmin dönemi için, küresel pazarın ülke bazında hacim analizi ve bölge bazında pazar büyüklüğü analizini ayrıntılı ve doğru bir şekilde sağlar.

Raporun Öne Çıkan Noktaları:

Pazara Nüfuz Etme: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki en iyi oyuncuların ürün portföyleri hakkında kapsamlı bilgi.

Ürün Geliştirme/İnovasyon: Yaklaşan teknolojiler, RandD faaliyetleri ve pazardaki ürün lansmanları hakkında ayrıntılı bilgiler

Rekabetçi Değerlendirme: Pazarın önde gelen oyuncularının pazar stratejilerinin, coğrafi ve iş segmentlerinin derinlemesine değerlendirilmesi

Pazar Geliştirme: Gelişmekte olan pazarlar hakkında kapsamlı bilgi. Bu rapor, farklı coğrafyalardaki çeşitli segmentlere yönelik pazarı analiz ediyor

Pazar Çeşitlendirmesi: Tedarik Zinciri Analitiği pazarındaki yeni ürünler, keşfedilmemiş coğrafyalar, son gelişmeler ve yatırımlar hakkında kapsamlı bilgiler

Nutrasötikler Pazar Sektörü Rekabet Analizi:

 • Şubat 2021:  İsrailli fonksiyonel sakız takviyesi üreticisi TopGum Industries Ltd., New Jersey’de yeni bir yan kuruluş olan TopGum, Inc.’i kurarak ABD’deki faaliyetlerini genişletiyor. Şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa’da fonksiyonel sakızlı ayıcık üretim kapasitesini ve pazarlama faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor.
 • Ocak 2021:  Birinci sınıf hazır kahve üreticisi Alpine Start Inc., Amerikan kamu yararına çalışan şirket Kickstarter’ın yardımıyla fonksiyonel içecekleri With Benefits’in lansmanını duyurdu. Yeni güçlendirilmiş içecekler, bağışıklığı ve odaklanmayı güçlendirmek için temiz etiketli, doğal bileşenler kullanılarak yapılan vitaminler, mineraller ve MCT’lerle yüklüdür.

Analistle Konuşun:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/102530

Küresel Nutrasötik Pazarının İçerik Tablosunda Kapsanan Stratejik Noktalar:

Bölüm 1: Giriş, pazarın itici gücü Çalışmanın ürün amacı ve Nutrasötikler Pazarının araştırma kapsamı

Bölüm 2: Özel Özet – Nutrasötikler Pazarına ilişkin temel bilgiler.

Bölüm 3: Piyasa Dinamiklerini Göstermek – Nutrasötik Piyasasının Etkenleri, Trendleri ve Zorlukları ve Fırsatları

Bölüm 4: Nutrasötik Piyasa Faktörü Analizinin Sunumu, Porters’ın Beş Gücü, Tedarik/Değer Zinciri, PESTEL analizi, Piyasa Entropisi, Patent/Ticari Marka Analizi.

Bölüm 5: Türe, Son Kullanıcıya ve Bölgeye/Ülkeye Göre Görüntüleme 2019-2022

Bölüm 6: Rekabet Ortamı, Benzer Grup Analizi, BCG Matrisi ve Şirket Profilinden oluşan Nutrasötikler Pazarının önde gelen üreticilerinin değerlendirilmesi

Bölüm 7: Pazarı segmentlere, ülkelere ve Üreticilere/Şirketlere göre, bu çeşitli bölgelerdeki önemli ülkelere göre gelir payı ve satışlarla değerlendirmek (2023-2032)

Bölüm 8 ve 9: Ekin Görüntülenmesi, Metodoloji ve Veri Kaynağı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize yenilikçi çözümler üreterek, işletmelerine özgü zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazar hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar istihbaratı ile onları güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected] 

Fortune Business Insights™

LinkedIn | Heyecan | Bloglar