Genel

Somon Füme Pazarı [2023-2030] | Büyüklük, Payı, Küresel İş Fırsatları ve Büyüme Görünümü ile

Küresel füme somon pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda hızla büyüyeceği öngörülüyor. Tüketicilerin yoğun yaşam tarzları, kolaylıkları ve sözde sağlık yararları nedeniyle işlenmiş gıdalara olan talebi artırdı. İşlenmiş balığa yönelik artan talebin pazar büyümesinin temel itici gücü olması bekleniyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Füme Somon Pazarı, 2023-2030” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda detaylandırdı .

 Füme somon balık pazarı çeşitli nedenlerden dolayı büyük bir popülerlik kazanıyor. Örneğin, sürdürülebilirliği ve kimyasal madde içermemesi nedeniyle organik gıda tüketiminin artan popülaritesi, üreticileri organik füme somonu piyasaya sürmeye yöneltti. Organik somonun artan popülaritesinin önümüzdeki yıllarda pazarı canlandırması bekleniyor.

Segmentasyon-

Tür bazında pazar, soğuk tütsülenmiş somon ve sıcak tütsülenmiş somon olarak ikiye ayrılıyor. Nihai kullanım uygulaması temelinde pazar, ev ve ticari olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafi olarak pazar Güney Amerika, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

COVİD-19 Etkisi-

Füme somon pazarı, küresel salgının ılımlı bir etkisine tanık oldu. Tüketicilerde gözlemlenen stoklama ve istifçilik eğilimleri nedeniyle işlenmiş gıdalara ve hazır gıdalara olan talep, salgının ilk günlerinde artışa neden oldu. Bu da pazarın büyümesinde önemli bir artışa yol açtı. Ayrıca pandemi sırasında üstün sağlık ve bağışıklığı korumak için sağlıklı ve besleyici gıda ürünlerine olan talep arttı. Somon, insan sağlığını güçlendiren proteinler, vitaminler, omega-3 yağ asitleri ve diğer birçok temel mineral açısından zengindir. Bu da ürüne olan talebin artmasına neden oldu. Ancak küresel tedarik zinciri ağlarındaki aksaklıklar pazarın büyümesini bir ölçüde engelledi. Bununla birlikte pazar, salgın sonrasında katlanarak büyümeye hazırlanıyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/smoked-salmon-market-104378

Rapor Kapsamı-

 • Rapor, tür ve son kullanım uygulaması gibi farklı pazar segmentleri hakkında hayati bilgiler sağlıyor.
 • Raporda hatasız bir piyasa tahmini için SWOT Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizi kullanılıyor.
 • Piyasanın düzenleyici senaryolarına ilişkin değerli bilgiler sağlar.
 • Rapor aynı zamanda Kovid-19 salgınının etkisini de analiz ediyor ve gelecekteki büyüme için stratejiler öneriyor.

Sürücüler ve Sınırlamalar-

Pazar Büyümesini Artırmak İçin İşlenmiş Somonun Artan Popülaritesi

Somon çeşitli besinlere sahiptir. Yüksek düzeyde protein, vitamin, omega-3 yağ asitleri, potasyum ve selenyum içerir. Bu besinler kalp hastalıkları riskini azaltır ve kan basıncının korunmasına yardımcı olur. İnsanlar arasında artan sağlık bilincinin küresel füme somon pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Sürdürülebilirlik ve kimyasal madde içermeme özellikleri nedeniyle organik gıdaların artan popülaritesi, üreticileri organik füme somonu piyasaya sürmeye teşvik etti. Örneğin, JCS Fish Ltd., Eylül 2023’te BigFish Signature adında zengin bir organik füme somon yelpazesini piyasaya sürdü. Balıklar, doğal tuzla elle kurutulur.

Önemli üreticilerin yeni ürün lansmanları ve besleyici özellikleri ve zengin tadı nedeniyle deniz ürünlerine yönelik artan talep, önümüzdeki yıllarda pazarı yönlendirmesi beklenen faktörlerden bazılarıdır.

Ancak ürünün bulunabilirliğinin düşük olması nedeniyle yüksek ürün fiyatının pazarın büyümesini engellemesi bekleniyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/smoked-salmon-market-104378

 Bölgesel Analizler-

Kuzey Amerika, Hazır Yemek İçin Artan Talebin Desteklediği Hakimiyeti Yönlendirecek

Kuzey Amerika’nın küresel füme somon pazar payı açısından önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Büyüme, hazır gıda tüketiminin artmasıyla ilişkilendirilebilir. Ek olarak, ürünün mutfak olarak yaygın tüketiminin pazar büyümesini desteklemesi muhtemeldir.

Avrupa’nın küresel pazarda önemli bir büyüme elde etmesi bekleniyor. Kişi başına artan füme somon tüketiminin, büyümenin ana etkeni olması bekleniyor. Almanya’nın bölgedeki pazar büyümesinde lider olması bekleniyor.

Rekabetçi Ortam-

İşletmeler Büyümeyi Desteklemek İçin Yenilikçi Stratejiler Benimsetmeyi Hedefliyor

Küresel füme somon pazarı, küresel ve bölgesel düzeyde faaliyet gösteren birkaç işletmeden oluşmaktadır. Kilit oyuncular ortaklıklar, birleşmeler, satın almalar, yeni ürün lansmanları ve teknolojik gelişmeler gibi çeşitli büyüme stratejilerine vurgu yapıyor. Örneğin, JCS Fish, Eylül 2023’te organik füme somon balığını piyasaya sürdü. Organik somon için kullanılan yeni tesis, Birleşik Krallık’ın katı organik standartlarına uyuyor.

Sektör Gelişmeleri-

 • Aralık 2023: Bleiker’s Smokehouse, genç müşterileri çekmek ve genç neslin ihtiyaçlarını karşılamak için yepyeni bir kimliğe büründü.

Özelleştirme isteyin:

https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/smoked-salmon-market-104378

Küresel Füme Somon Pazarındaki Önemli Oyuncular:

 • Deniz Hasadı
 • GrupoUBAGO
 • Delpeyrat
 • UAB Norvelita
 • Özel Gıda Derneği A.Ş.
 • Meralliance
 • TSAİLİOS
 • Grieg Deniz Ürünleri
 • Gottfried Friedrichs KG
 • Acme Füme Balık Şirketi

İlgili Haberleri Okuyun:

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Payı

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Büyümesi

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Tahmini

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Analizi

Atmosferik Su Jeneratörü Pazar Fırsatları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analiz sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler üretiyoruz. Amacımız onları, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

Asya Pasifik: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Bizi Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bağlayın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları